افزایش قیمت نفت با ۲ خبر
افزایش قیمت نفت با ۲ خبر
پس از اینکه آمریکا اعلام کرد که حملات بیشتری علیه گروه‌های مقاومت در منطقه انجام می‌دهد و با حمله پهپادی اوکراین به بزرگ‌ترین پالایشگاه روسیه، قیمت نفت به 77.46 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

به گزارش خبربین آنلاین: پس از اینکه آمریکا اعلام کرد که حملات بیشتری علیه گروه‌های مقاومت در منطقه انجام می‌دهد و با حمله پهپادی اوکراین به بزرگ‌ترین پالایشگاه روسیه، بازارهای نفتی با رشد قیمت کار خود را آغاز کردند.

هر بشکه نفت برنت با ۱۳ سنت افزایش ۷۷.۴۶ دلار فروخته شد و نفت خام آمریکا نیز با ۳ سنت افزایش به ۷۲.۳۱ دلار در هر بشکه رسید.

هر ۲ شاخص نفتی طی هفته گذشته پس از انتشار آمار فرصت‌های شغلی قوی‌تر از انتظار آمریکا که احتمال کاهش نرخ بهره را کم کرد و امیدهایی برای آتش‌بس میان اسرائیل و حماس، حدود ۷ درصد از ارزش خود را از دست دادند. هرچه نرخ بهره بیشتر باشد،اقتصاد در رکود فرو می‌رود و تقاضا برای نفت کم می‌شود.

به گفته تحلیلگران بانک ING، امید به آتش‌بس میان اسرائیل و حماس کمی باعث کاهش قیمت نفت شد اما اکنون به نظر نمی‌رسد که آتش‌بسی فعلا در کار باشد.

سرمایه‌گذاران همچنان نگران تشدید تنش‌ها در غرب آسیا هستند.

ویوک دار، تحلیلگر کالاهای بانک مشترک المنافع معتقد است، با توجه به اینکه آمریکا مستقیما به ایران حمله نکرده، مذاکرات آتش‌بس اسرائیل و حماس تأثیر بیشتری بر بازار نفت خواهد داشت و در نتیجه تنش‌های خاورمیانه کم می‌شود.

در روسیه هم پهپادهای اوکراین به بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت در جنوب این کشور حمله کردند اما اکنون شرکت لوک‌اویل که ۳۰۰ هزار بشکه در روز ظرفیت این پالایشگاه‌ها را در اختیار دارد اعلام کرده، این تاسیسات به صورت عادی فعالیت می‌کند.