امیرعبداللهیان به بیروت، دمشق و قطر می‌رود
امیرعبداللهیان به بیروت، دمشق و قطر می‌رود
سفیر ایران در لبنان از سفر امیرعبداللهیان به بیروت در روز جمعه خبر داد و روزنامه الوطن سوریه نیز اعلام کرد که وزیر خارجه ایران اوایل هفته آینده به دمشق و از آنجا به دوحه می‌رود.

به گزارش خبربین آنلاین: «مجتبی امانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت از سفر فردا (جمعه) ۲۰ بهمن ماه حسین امیرعبداللهیان به بیروت پایتخت لبنان خبر داد.

وی در این باره اعلام کرد که امیرعبداللهیان در این سفر دیدارهای مهمی با مقامات ارشد لبنان در چارچوب مشورت‌ها درباره تحولات و رویدادهای جاری خواهد داشت.

از سوی دیگر روزنامه الاخبار لبنان در خبری از سفر امیرعبداللهیان در پایان این هفته به بیروت و دیدار با مقامات لبنانی خبر داده بود.

روزنامه الوطن سوریه نیز در خبری از سفر امیرعبداللهیان به دمشق در اوایل هفته آینده خبر داد و به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که وی پس از دمشق به دوحه پایتخت قطر نیز خواهد رفت.

به گزارش فارس، این سومین سفر امیرعبداللهیان به لبنان در چهار ماه اخیر و بعد از عملیات طوفان الاقصی و حملات رژیم صهیونیستی به غزه است که همچنان ادامه دارد و بیش از ۲۷ هزار شهید به همراه داشته است.

امیرعبداللهیان ۲۱ و ۲۲ مهر ماه و در چارچوب نخستین سفرش به منطقه درباره اوضاع غزه و در دومین مقصد این سفر بعد از بغداد به بیروت سفر کرد و از آنجا به دمشق رفت و در مقصد چهارم به قطر هم سفر کرد. او برای دومین بار در روزهای نخستین آذر ماه هم سفری به بیروت داشت و از آنجا به قطر رفت. او در این دو سفر با مقامات لبنانی و سید حسن‌ نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.