ایران و روسیه همکاری خوبی در حوزه انرژی، کشاورزی و کار دانش بنیان دارند
ایران و روسیه همکاری خوبی در حوزه انرژی، کشاورزی و کار دانش بنیان دارند
رئیس جمهوری ابراز داشت: ایران و روسیه همکاری خوبی در حوزه انرژی، کشاورزی و کار دانش بنیان دارند و گام‌های بهتری می‌تواند در جهت منافع دو کشور و دولت برداشته شود.

به گزارش خبربین آنلاین؛ ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان با پوتین رئیس جمهور روسیه در مسکو دیدار و گفتگو کردند.

رئیسی رئیس جمهور کشورمان در این دیدار گفت: ایران و روسیه همکاری خوبی در حوزه انرژی، کشاورزی و کار دانش بنیان دارند و گام‌های بهتری می‌تواند در جهت منافع دو کشور و دولت برداشته شود.

وی تاکید کرد:  آنچه امروز بشریت را رنج می دهد یکجانبه گرایی و نظام ناعادلانه جهانی است و جلوه آن را می‌توان در غزه مشاهده کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: آنچه در فلسطین صورت‌می‌گیرد یک نسل کشی و جنایت علیه بشریت است و باعث تاسف است که بیش از ۵ هزار کودک به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

وی تاکید کرد: جنایت رژیم صهیونیستی در غزه مورد حمایت آمریکا و کشورهای غربی است و تاسف بار است که سازمان های بین المللی و تشکل‌های مدعی حقوق انسان کارایی خود را از دست داده اند.

ابراهیم رئیسی با بیان اینکه فلسطین ازمحورهای مورد مذاکره بین ایران و روسیه است، اظهار داشت: غزه سرزمینی است که در هر ده دقیقه یک کودک در آن به شهادت می‌رسد لذا ضرورت دارد هرچه زود تر جلوی این بمباران ها گرفته شود، باید در این رابطه راه حل سریع و فوری دنبال شود.

وی با بیان اینکه دراین سفر پیرامون دوجانبه، منطقه و  بین الملل گفتگو خواهیم اظهار داشت:بخاطر سفری که داشتید به شما خسته نباشید می‌گوییم و این آمادگی را داشتیم‌که پرواز  شما در تهران فرود آید تا از شما میزبانی کنیم.