بارش برف در تهران
بارش برف در تهران
بارش برف از شب گذشته در تهران آغاز و به صورت پراکنده در برخی از مناطق ادامه دارد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ از سوی فرمانداری تهران روز گذشته اعلام شده بود که تا ظهر امروز بارش برف در مناطق شمالی تهران از جمله ارتفاعات وردیج و واریش و امام زاده داود (ع) شاهد بارش باران و برف، بارش تگرگ، وزش باد شدید، مه گرفتگی و کاهش محسوس دما و کاهش دید خواهیم بود.

با بارش برف شاخص آلودگی هوا امروز جمعه ۲۲ دی ماه ۱۴۰۲ در شرایط پاک قرار گرفت و شاخص کیفیت هوا در ۲۴ گذشته نیز روی عدد ۹۱ و شرایط قابل قبول قرار داشت.

در سال جاری و براساس روز شمار شاخص آلودگی تا امروز ۲۲ دی ماه ۱۴۰۲ کیفیت هوای پایتخت، ۹روز در وضعیت پاک، ۱۹۴ روز در وضعیت قابل قبول، ۸۲ روز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ١٢ روز ناسالم برای همه شهروندان بود.

هوای تهران در هیچ روزی در وضعیت بسیار ناسالم و خطرناک قرار نداشته است. شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که این تقسیم‌بندی شامل « از صفر تا ۵۰ هوا پاک»، « ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط»، «از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس»، «از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم»، «از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم» و «از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک» می‌شود.