باند مخوف قاچاق انسان در ایران دستگیر شدند
باند مخوف قاچاق انسان در ایران دستگیر شدند
پلیس فرودگاه‌های کشور به‌تازگی یک باند 12نفره قاچاق انسان را شناسایی و منهدم کرده است که این باند برای 25 کشور دیگر ویزا و گذرنامه جعلی طراحی می‌کردند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ سردار محسن عقیلی اظهار کرد: پلیس فرودگاه‌های کشور به‌تازگی یک باند ۱۲نفره قاچاق انسان را شناسایی و منهدم کرده است که این باند برای ۲۵ کشور دیگر ویزا و گذرنامه جعلی طراحی می‌کردند.

وی افزود: این باند برای افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانستند ویزا یا گذرنامه دریافت کنند، گذرنامه و ویزای کشورهای مختلف را با مهر سازمان‌های داخلی و خارجی مختلف جعل می‌کردند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور تصریح کرد: برخی از افراد توانسته بودند با این گذرنامه و ویزاهای جعلی به کشورهای خارجی سفر کنند اما در فرودگاه‌های مقصد شناسایی و به ایران دیپورت شدند.

سردار عقیلی بیان کرد: باندی که جدیداً شناسایی و منهدم شده است از بزرگترین و فعال‌ترین باندهای قاچاق انسان بوده است که مسافران را با مدارک جعلی به اکثر کشورهای خارجی می‌فرستادند.

وی گفت: یکی دیگر از مشتریان این باند، افرادی بودند که می‌خواستند غیرقانونی از کشور خارج شوند و با کمک این باند تلاش می‌کردند اوراق مسافرتی جعلی داشته باشند و ایران را ترک کنند.