برق این مشترکان غیر یارانه‌ای محاسبه می‌شود
برق این مشترکان غیر یارانه‌ای محاسبه می‌شود
وزیر نیرو، گفت: تعداد مشترکان پر مصرف نزدیک به ۲۵ درصد مشترکان پر مصرف هستند که ۴۵ درصد برق کشور را مصرف می‌کنند که محاسبه قیمت برق به صورت پلکانی اتفاق می‌افتد و به صورت غیر یارانه‌ای محاسبه می‌شود.

به گزارش خبربین آنلاین: «علی اکبر محرابیان» در گفت و گوی تلویزیونی با اشاره به افزایش مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: ما شاهد آن هستیم که مصرف برق از ۶۱ هزار مگاوات افزایش پیدا کرده و نزدیک به ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش مصرف در مدت مشابه را داریم.

وی ادامه داد: این افزایش مصرف حدوداً ۷ هزار مگاوات است که بخشی از آن مربوط به افزایش دما در نقاط مختلف کشور است و بخشی هم مربوط به صنعت و تولید است.

به گفته این مقام مسئول، برای کاهش مصرف طرح پاداش صرفه جویی را اجرا می‌کنیم و خانوارهایی که اقدام به صرفه جویی نسبت به سال گذشته می‌کنند در هر کیلو وات دو هزار تومان پاداش دریافت می‌کنند و بر اساس محاسبات انجام شده و با در نظر گرفتن شرایط همسان دما بین سال جاری و سال گذشته در بخش خانگی تقریباً ۴ تا ۵ درصد کاهش مصرف داشته‌ایم.

وزیر نیرو اضافه کرد: البته این کاهش مصرف در برخی از استان‌ها قابل توجه است و در برخی از استان‌ها میزان کمی است که امیدواریم با اطلاع رسانی گسترده و مشارکت مردم شاهد کاهش مصرف بیشتری باشیم این طرح طرحی است که مردم می‌توانند از منابع مالی آن بهره ببرند و از پاداش آن استفاده کنند.

وی در پایان با اشاره به محاسبه قیمت برای مشترکان پُر مصرف که تعرفه برق آنها به صورت پلکانی محاسبه می‌شود، گفت: تعداد مشترکان پر مصرف نزدیک به ۲۵ درصد مشترکان پر مصرف هستند که ۴۵ درصد برق کشور را مصرف می‌کنند که محاسبه قیمت برق به صورت پلکانی اتفاق می‌افتد و به صورت غیر یارانه‌ای محاسبه می‌شود.

منبع : مهر