بورس به رشد قابل توجه رسید
بورس به رشد قابل توجه رسید
امروز (یکشنبه 24 اردیبهشت) شاخص بورس در پایان معاملات بازار سرمایه با رشد ۷۱ هزار واحدی روبه‌رو شد.

به گزارش خبربین آنلاین: بورس پس از چند روز صعودی شد. در جریان دادوستدهای امروز (یکشنبه) بازار سرمایه، بیش از ۲۱ میلیارد و ۱۶ میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزشی بالغ بر ۱۴ هزار و ۹۰۴ میلیارد تومان در بیش از ۹۱۷ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۷۱ هزار و ۸۸۲ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۹۰۶ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های بانک پارسیان، زامیاد و سرمایه‌گذاری شاهد با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۲ میلیارد و ۵۴۹ میلیون ورقه به‌ارزش ۲۴ هزار و ۲۱ میلیارد تومان در ۵۰۶ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۲۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۸ هزار و ۴۸۱ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، ایران خودرو دیزل و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، بانک دی و سنگ آهن گهر زمین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: تسنیم