بورس سبزپوش شد
بورس سبزپوش شد
امروز (سه شنبه 2 خرداد) شاخص کل بورس در پایان معاملات بازار سرمایه به رشد بیش از ۱۲ هزار واحدی رسید.

به گزارش خبربین آنلاین: بورس امروز (سه شنبه) سبزپوش شد. بازار سهام چهارمین روز کاری هفته را اگر چه با رشد و صعود آغاز کرد، اما رفته رفته هر چه به ساعت‌های انتهایی بازار نزدیک شدیم از میزان تقاضا در بازار کاسته شد و شاهد افزایش عرضه‌ها بودیم.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشد ۱۲۲۹۳ واحدی به ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن بورس، نیز رشدی ۱۴ هزار واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع ۷۹۱ هزار واحد رسید.

گفتنی است، سه نماد «اخابر»، «فملی» و «فولاد» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «خاور»، «دی» و «آریا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند. همچنین سه نماد «وبملت»، «ثشاهد» و «خگستر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «دی»، «فرود» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲ خردادماه ۱۴۰۲، مبلغ ۱۲ هزار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۲۶۵ میلیارد تومان پول وارد بورس کردند.

در بازار امروز ۲۵۹ نماد در محدوده مثبت و ۱۴۴ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۸۵ نماد در محدوده مثبت و ۱۳۱ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

منبع: تسنیم