بیانیه نشست ریاض نا امید کننده بود
بیانیه نشست ریاض نا امید کننده بود
یکی از رهبران جنبش حماس بیانیه نشست دو روز پیش ریاض را نا امید کننده توصیف کرد و گفت که کشورهای عربی و اسلامی از اهرم‌های قدرت خود استفاده نکرده‌اند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ «اسامه حمدان» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس در یک کنفرانس خبری بیانیه پایانی نشست عربی-اسلامی در ریاض را «نا امید کننده» توصیف کرد.

او به شبکه المیادین گفت: «از برادران عرب و مسلمان خود انتظار داشتیم که اهرم‌های قدرت خود را در نشست ریاض با هدف توقف درد و رنج مردم غزه به کار گیرند».

نشست مشترک اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی روز شنبه (۲۰ آبان) با هدف بررسی راههای توقف جنگ در غزه با حضور سران کشورها در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار شد و به گفته ناظران در نهایت منجر به هیچ اقدام محسوس و متفاوتی نشد.

اسامه حمدان به المیادین گفت که فقط ساکنان غزه بر این منطقه حکومت خواهند کرد؛ او تأکید کرد: «خون و جانمان هزینه آزادی‌مان خواهد شد».

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز دیروز به شدت از نشست ریاض انتقاد کرد و در بیانیه‌ای گفت: «بیانیه پایانی بیانگر شانه خالی کردن تمام کشورهای عربی و اسلامی از وظایفشان و فرار از وظیفه دفاع از امنیت ملی عربی و اسلامی و دست کشیدن از فلسطین و مردم آن در برابر رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آن بود».

«اسامه حمدان» اما در ادامه سخنان خود به بمباران بیمارستان‌های غزه اشاره کرد و گفت: «رژیم اشغالگر هنگام بمباران بیمارستان المعمدانی، تلاش کرد جنایت خود را مخفی نگه دارد، اما امروز با جنگنده‌ها بیمارستان‌ها را بمباران می‌کند؛ مسئولیت این جنایات بر گردن همه کسانی است که نتوانستند برای متوقف کردن آن کاری انجام دهند».

وی با اشاره به اینکه ارتش اشغالگر به طور شبانه روزی در هر متر مربع در خیابان‌های غزه متحمل حملات دردناکی می‌شود، افزود: «آن دسته از نظامیانی که در میدان نبرد کشته نشوند، به وسیله موشک‌های الیاسین ۱۰۵ داخل تانک‌های مرکاوا خفه می‌شوند».