تجهیز بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با دستگاه‌های مورد نیاز
تجهیز بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با دستگاه‌های مورد نیاز
بر مبنای تفاهم نامه تجهیز بیمارستان های دانشگاهی بین موسسه خیریه نیک‌گامان جمشید، وزرات بهداشت و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام شد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ دکتر اشکان تقی پور، مدیر عامل موسسه خیریه نیک گامان جمشید و عضو هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، به همراه خیرین ارشد موسسه برای افتتاح کاربری دستگاه های تهیه شده برای بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی در کرمانشاه حضور پیدا کرد.
۵ دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی, یک دستگاه الکتروکاردیوگراف، یک دستگاه الکتروشوک و یک دستگاه ساکشن از جمله تجهیزات اهدایی موسسه خیریه نیک گامان جمشید به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است.

در این مراسم که در کلینیک جامع تخصصی و فوق تخصصی بوستان با حضور روسا، معاونان و مدیران مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) و کلینیک بوستان دانشگاه و همچنین مدیریت مشارکت های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد با حضور ریاست مجمع خیرین سلامت استان از موسسه خیریه نیک گامان و خیرین آن تقدیر به عمل آمد.
شرح چگونگی فرآیندهای تشخیصی و درمان بسیاری از مشکلات و مسایل اضطراری در شاخه های گوناگون تشخیص و درمان بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی و عروقی و حمله های قلبی ناگهانی ناشی از آن با دستگاه های اهدا شده مطابق این تفاهم نامه از توضیحات پزشکان متخصص دانشگاه در این مراسم صمیمانه بود.
نیازهای دیگری نیز در خصوص تجهیزات رادیولوژی مطرح شد که مقرر گردید طی پروپوزال های گوناگون جهت بررسی و تلاش جهت تامین هزینه‌ی خرید در صورت تایید اداره کل خیرین وزارت بهداشت و موسسه خیریه نیک گامان صورت پذیرد.
دکتر اشکان تقی پور، معتمد و نماینده‌ی اداره کل خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت در حوزه‌ی خیرین خارج از کشور و عضو کمیسیون بین الملل مجمع خیرین سلامت کشور، افزود: با توجه به نیازهای بسیار بیمارستان های دانشگاهی به تجهیزات و دستگاه ها موسسه خیریه نیک گامان جمشید با سابقه‌ای درخشان در ساخت و تجهیز مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت و تجهیز بیمارستان ها در دوران کرونا و پیش از آن با اعلام نیاز دانشگاه های علوم پزشکی به موسسه از طریق اداره کل خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت در رفع این نیازها کوشاست.

ساخت کامل خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت در استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، مرکزی، کرمانشاه و تجهیز کامل ۱۹۲ خانه‌ی بهداشت در ۵ شهرستان استان سیستان و بلوچستان، بازسازی بخش های مختلف بیمارستان های ریفرال به شکل مستمر و خرید تجهیزات بمانند انکیلاتور و دیگر تجهیزات لازم برای این بیمارستان ها، تهیه‌ی تجهیزات پزشکی تخصصی مرتبط با بیماری های تنفسی در دوران کرونا به شکل گسترده در بیمارستان های دانشگاهی سانتر کرونا از جمله تهیه‌ی ۳۲ ونتیلاتور، صدها دستگاه اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن، دستگاه های مانیتورینگ، سونوگرافی، برونکوسکوپ، دیالیز و مشارکت عمده در تهیه و تجهیز و نصب دو اکسیژن ساز مرکزی در دو بیمارستان امام خمینی و بهارلو جهت خدمت رسانی به بیماران تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تهران بخشی از این مشارکت کاملا مردم نهاد موسسه خیریه نیک گامان با دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هماهنگی و نظارت نهادهای ذیربط پس از تایید مددکاری و مدیریت موسسه است.