تحولات فلسطین محور گفت‌وگوی وزرای خارجه ایران و ترکیه
تحولات فلسطین محور گفت‌وگوی وزرای خارجه ایران و ترکیه

به گزارش خبربین آنلاین؛ حسین امیرعبداللهیان و هاکان فیدان وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه شنبه شب چهارم آذر ماه تلفنی گفت‌وگو کردند. تحولات فلسطین و برخی موضوعات دوجانبه در این تماس تلفنی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت. امیرعبداللهیان با تأکید بر لزوم توقف کامل جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در […]

به گزارش خبربین آنلاین؛ حسین امیرعبداللهیان و هاکان فیدان وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه شنبه شب چهارم آذر ماه تلفنی گفت‌وگو کردند.

تحولات فلسطین و برخی موضوعات دوجانبه در این تماس تلفنی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان با تأکید بر لزوم توقف کامل جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در غزه و کرانه غربی خاطرنشان کرد: لازم است ایران و ترکیه به همراه سایر کشورهای اسلامی اقدامات نیرومندتری را در حمایت از ملت فلسطین انجام دهند.

وزیر امور خارجه ایران با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف، ابراز امیدواری کرد که با تداوم دیپلماسی سطح عالی بین دو کشور، شاهد تقویت و تعمیق روزافزون همکاری‌های فیمابین باشیم.

هاکان فیدان وزیر خارجه ترکیه نیز در این گفت‌و‌گو بر عزم ترکیه برای تلاش به منظور استمرار آتش‌بس در غزه تأکید کرد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین روابط دوجانبه ایران و ترکیه را بسیار غنی و دارای ابعاد متنوعی خواند و ابراز اطمینان کرد که تدوام رایزنی‌ها و دیدارها بین مقامات عالی دو کشور به توسعه هر چه بیشتر مناسبات فیمابین منجر خواهد شد.