تدارک مناسب ایران برای مصاف با حریف چغر آفریقایی در جزیره جنوبی
تدارک مناسب ایران برای مصاف با حریف چغر آفریقایی در جزیره جنوبی
تیم ملی فوتبال کشورمان در یکی از باکیفیت‌ترین بازی‌های دوستانه‌اش قبل از جام ملت‌ها به مصاف بورکینافاسو می‌رود.

به گزارش خبربین آنلاین؛ تیم ملی فوتبال کشورمان در یکی از آخرین دیدارهای تدارکاتی‌اش پیش از جام ملت‌های ۲۰۲۳ قطر از ساعت ۱۸ جمعه در ورزشگاه المپیک کیش به مصاف بورکینافاسو می‎‌رود.

شاگردان قلعه‌نویی که برای برگزاری آخرین اردوی پیش از اعزام خود راهی این جزیره جنوبی شده‌اند، قصد دارند با حضور در شرایط آب و هوایی مشابه دوحه خود را مقابل یک حریف آفریقایی محک بزنند. تیمی که این روزها اردوی آماده‌سازی خودش را برای حضور در جام ملت‌های این قاره در دبی برگزار کرده و به تازگی نیز برابر لیبی با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد.

ایران که با هدایت امیر قلعه‌نویی سال ۲۰۲۳ را با ۹ برد، ۲ مساوی و بدون باخت تمام کرد، امیدوار است این روند را در آغاز سال ۲۰۲۴ هم ادامه داده و کسب نتایج مناسب و البته به دست آوردن ارزیابی دقیق‌تری از شرایط خود در بازی با بورکینافاسو و در ادامه اندونزی، با وضعیت مناسبی وارد جام ملت‌ها شود.

۲ تیم در رنکینگ فیفا ۳۶ پله با هم اختلاف دارند. ملی‌پوشان کشورمان در حال حاضر تیم دوم آسیا و ۲۱ جهان هستند در شرایطی که اسب‌های نر(لقب بورکینافاسو) در رده ۵۷ جهان و دهم آفریقا ایستاده‌اند.

بورکینافاسو را می‌توان دومین حریف قدرتمند تیم ملی در دوره جدید سرمربیگری قلعه‌نویی از لحاظ رنکنیگ فیفا دانست. البته با توجه به حضور بازیکنان باکیفیتی مثل ادموند تاپسوبا(مدافع بایرلورکوزن آلمان) هروه کوفی (دروازه‌بان شارلروا بلژیک)، ادموند تاپسوبا (مدافع بایرلورکوزن آلمان)، عیسی کابوره (مدافع لوتون تاون انگلیس)، ناصر جیگا (مدافع ستاره سرخ بلگراد صربستان)، استیو یاگو(مدافع لیماسول قبرس)، ایسوفو دایو (مدافع برکان مراکش)، بلاتی توره (هافبک پیرامیدس مصر)، گوستاوو سانگاره (هافبک روئن فرانسه)، عبدل تاپسوبا( مهاجم آمیان فرانسه) و دانگو اوتارا (مهاجم بورنموث انگلیس) در ترکیب این تیم، می‌توان این بازی را فرصت مناسبی برای ارزیابی تیم ملی قلمداد کرد.

از بین بازیکنان فهرست نهایی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا،  فقط سردار آزمون که ۲۰ دی در قطر به جمع هم تیمی‌هایش اضافه می‌شود، غایب است.

ایران در گروه C جام ملت‌های آسیا با فلسطین، هنگ‌کنگ و امارات همگروه است و شاگردان هوبرت ولود نیز در گروه D جام ملت‌ها به مصاف الجزایر، موریتانی و آنگولا می‌روند.