تهران امروز میزبان کنفرانس بین‌المللی فلسطین
تهران امروز میزبان کنفرانس بین‌المللی فلسطین
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به کنفرانس یک روزه بین‌المللی تهران در خصوص فلسطین گفت که این کنفرانس با هدف تقویت حمایت از ملت فلسطین در غزه و کرانه باختری و تقویت فشارها بر رژیم صهیونیستی برای توقف حملات نظامی برگزار می‌شود.

به گزارش خبربین آنلاین؛ ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز شنبه دوم دی ماه در اظهاراتی در ارتباط با برگزاری «کنفرانس بین‌المللی تهران در خصوص فلسطین» که امروز برگزار خواهد شد،  اعلام کرد: این کنفرانس با هدف تقویت حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین در غزه و کرانه غربی، تقویت فشارها بر رژیم صهیونیستی برای توقف کامل حملات نظامی علیه غزه و رفع کامل محاصره از آن و نیز تحرک بخشیدن به ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه بین‌المللی برای مردم فلسطین برگزار می‌شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: در این نشست یک روزه بین‌المللی، مقامات عالیرتبه دولتی، شخصیتهای برجسته سیاسی، دینی، اندیشه ورز و رسانه‌ای از بیش از ۵۰ کشور جهان مشارکت دارند.

کنعانی برگزاری این نشست را در چارچوب استمرار تلاش‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت مردم مظلوم فلسطین و غزه قهرمان خواند و گفت: توقف فوری جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم آپارتاید صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین، مطالبه همه حق‌طلبان، عدالت خواهان و وجدان‌های بیدار بشری در سراسر جهان است.

به گزارش فارس، نشست صبح امروز در دو پنل شامل آثار سیاسی و حقوقی جنگ علیه غزه به ریاست رضا نجف معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و همچنین نقش رسانه، اندیشمندان و رهبران مذهبی در جنگ علیه غزه به ریاست ناصر کنعانی سخنگوی دستگاه دیپلماسی دقایقی قبل در هتل آزادی تهران آغاز شد.