حل نشدن مشکل حضور لژیونرها در تیم ملی و خواب زمستانی مسوولان کمیته فوتسال
حل نشدن مشکل حضور لژیونرها در تیم ملی و خواب زمستانی مسوولان کمیته فوتسال
تیم ملی فوتسال کشورمان قرار است در فروردین ماه در بازی‌های جام ملت های آسیا و انتخابی جام جهانی 2024 حاضر شود اما باشگاه های اسپانیایی همچنان اجازه حضور لژیونرها ی ایرانی را صادر نکرده اند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ تیم ملی فوتسال کشورمان قرار است فروردین ماه در بازی های آسیایی تایلند که انتخابی جام جهانی ۲۰۲۴ است شرکت کند. اما متاسفانه مشکل بزرگی روبروی این تیم قرار دارد.

وحید شمسایی سرمربی تیم ملی از مسوولان فدراسیون درخواست داشته که مشکل  حضور لژیونرهای تیم ملی فوتسال شاغل در اسپانیا برای حضور در جام ملت‌ها را فراهم کنند و با باشگاه‌ها رایزنی کنند.

این در شرایطی است که باشگاه های اسپانیا اعلام کردند که ما اجازه خروج لژیونرهای ایرانی برای حضور در تیم ملی در جام ملت ها را نمی دهند.

البته دیگر تیم‌های آسیایی که بازیکنان لژیونر شاغل در اروپا و یا کشورهای دیگر دارند همین مشکلات را دارند و این موضوع متخص ایران نیست.

اما شرایط در این کشورها به گونه دیگر پیش رفته است. برای مثال تیم ملی  ژاپن ۷ بازیکن لژیونر در لیگ‌های مختلف اروپا و آسیا دارد اما ظاهرا فدراسیون ژاپن برای موفقیت تیم ملی و قهرمانی مجدد در آسیا، کارگروهی برای حل مشکلات لژیونرها با حضور رئیس فدراسیون، رئیس تیم‌های ملی، سرمربی و کادر فنی تیم ملی و… تشکیل دادند و مکاتبات، رایزنی‌های متعددی با باشگاه‌ها انجام دادند و این پیگیرها و رایزنی‌ها هم  ظاهرا به نتیجه رسیده است.

حتی از منابع موثق شنیده شده آنها توانستند مجوز حضور پنج بازیکن شاغل در لیگ پرتغال، یک بازیکن شاغل در لیگ اسپانیا و یک لژیونر را در لیگ چین دریافت کنند و زمینه حضور آنها را در بازی‌های آسیایی فراهم کنند. با توجه به حضور تمام بازیکنان شاغل ژاپنی‌ها، آنها به دنبال تدوام قهرمانی خود در آسیا هستند.

 اما متاسفانه همچنان خبری از موافقت حضور بازیکنان ملی پوش لژیونر ایرانی شاغل در لیگ اروپا در تیم ملی نیست.

قطعاً نبود بازیکنانی مثل حسین طیبی کاپیتان تیم ملی، مسلم اولادقباد برترین بازیکن آسیا، سالار آقاپور و سعید عباسی در بازی‌‌های آسیایی کار را برای شمسایی و تیم ملی سخت می‌کند.

همانطور که گفته شد باشگاه‌های اسپانیا از قبل اعلام کردند ما نمی‌توانیم لژیونرهای ایرانی را برای جام ملتها در اختیار تیم ملی قرار بدهیم و حال این سوال پیش می آید وقتی که یک بازیکن تیم ملی سرباز یا دانشجو است و سازمان نظام وظیفه برای اینکه آن بازیکن  عضو تیم ملی است مجوز خروج ۳ ماهه صادر می‌کند وقتی آن بازیکن نتوانند به تیم ملی کشورش کمک کنند خروجش از کشور چه توجیه و کمکی می‌تواند به تیم ملی داشته باشند.

  می طلبد که فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال از خواب زمستانی بیدار شوند و مثل کشور ژاپن با تشکیل یک کارگروه و با پیگیری و مکاتبات متعدد به دنبال راه حلی باشند تا مشکل حضور لژیونرها برای حضور در بازی‌های آسیایی فراهم شود.

اگرمشکل حضور لژیونرها در جام ملتها حل نشود قطعاً تیم ملی با توجه به نبود این ملی پوشان قدرت همیشگی را نخواهد داشت.

در این باره وحید شمسایی در گفت و گویی کوتاه با خبرگزاری فارس اعلام کرد: باشگاه های اسپانیایی حاضر نیستند بازیکنان ملی پوش کشورمان را در اختیار تیم ملی قرار دهند و مشکل  حضور لژیونرها  تا این لحظه برای جام ملت‌ها حل نشده و مشخص نیست.