حمله مجدد آمریکا و انگلیس به یمن
حمله مجدد آمریکا و انگلیس به یمن
رسانه‌های یمنی، صبح امروز (شنبه)، از حمله هوایی مجدد آمریکا و انگلیس به منطقه‌ای در استان «الحدیده» در غرب این کشور خبر دادند.

به گزارش خبربین آنلاین: ‌شبکه یمنی «المسیره»، صبح امروز (شنبه)، از حمله هوایی مجدد آمریکا و انگلیس به غرب این کشور خبر داد.

المسیره گزارش داد طی دو حمله هوایی از سوی آمریکا و انگلیس منطقه «راس عیسی» در استان الحدیده (غرب یمن) مورد حمله قرار گرفته است.

در این گزارش به جزئیات بیشتری درباره این حمله و خسارات مادی وارده اشاره‌ای نشده است.

این حمله پس از انجام شده است که سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیشب از حمله موشکی به یک نفتکش متعلق به انگلیس در خلیج عدن خبر داد.

یحیی سریع اعلام کرد موشک‌ها به هدف اصابت کردند و باعث آتش‌سوزی در کشتی شدند. او همچنین تاکید کرد که عملیات‌های ارتش یمن علیه کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است تا زمان ارسال غذا و دارو برای مردم فلسطین ادامه خواهد داشت.

ارتش یمن به دنبال تشدید حملات رژیم اسرائیل به غزه، حمایت کامل خود را از مردم فلسطین اعلام کرده و تاکید کرده است تا زمان تداوم حملات به غزه به هیچ کشتی اسرائیلی و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نخواهد داد.

در پی تشدید عملیات‌های نیروی دریایی یمن در دریای سرخ، آمریکا با تشکیل ائتلافی تاکنون چندین بار مناطقی را در غرب و شمال غرب یمن مورد حمله قرار داده است.

با این حال، «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن در سخنرانی اخیر خود تاکید کرد حملات ائتلاف آمریکا منجر به توقف عملیات‌های ارتش یمن نخواهد شد.