حیاط دولت| از افزایش تعداد گردشگران تا پرداخت وام نوسازی مسکن روستایی
حیاط دولت| از افزایش تعداد گردشگران تا پرداخت وام نوسازی مسکن روستایی
اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران با حضور در در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (۲۹ آذر) هیات وزیران با حضور در در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

رئیس سازمان محیط زیست: بنزین پتروشیمی به هیچ وجه در جایگاه‌ها توزیع نمی‌شود

علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست امروز چهارشنبه با حضور در حیاط دولت و در پاسخ به سوالی درباره کیفیت پایین سوخت و استفاده از بنزین پتروشیمی گفت: متاسفانه مسائلی مطرح می‌شود که صحت ندارد و چیزی به نام بنزین پتروشیمی وجود ندارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی: اتهامات علیه ایران واقعیت ندارد

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه قانون اقدام راهبردی مجلس در راستای لغو تحریم‌های ایران است و ما در چارچوب همین قانون، برنامه هسته‌ای را پیش می‌بریم، گفت: اتهاماتی که طرف مقابل به ایران می‌زند، منطبق با واقعیت نیست.

شهردار تهران: ۲۰۵۰ اتوبوس در خطوط اتوبوسرانی فعال هستند

علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، گفت: از ابتدای دولت و انتخاب بنده به عنوان شهردار۱۸۶۰ اتوبوس را تحویل گرفتم که کمتر از ۱۰۰۰ اتوبوس در خطوط اتوبوسرانی فعال بود اما الان ۲۰۵۰ اتوبوس در خطوط اتوبوسرانی فعال هستند.

وزیر آموزش و پرورش: تعطیلی مدارس سیاست دولت نیست

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش نیز در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: تعطیلی مدارس سیاست دولت نیست، باید برای فعالیت مدارس در زمان آلودگی هوا راهنما داشته باشیم.

وزیر نفت: با کار جهادی عملیات سوخت رسانی آفلاین را فراهم کردیم

جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره اختلال در سامانه سوخت گفت: نزدیک ساعت ۹ تا ۱۰ ، تعدادی از جایگاه‌ها در سراسر کشور عملیات سوخت‌رسانی‌شان متوقف شد و به محض اینکه این اتفاق رخ داد ما در شرکت پالایش پخش ستاد بحران را تشکیل دادیم و با یک کار جهادی و تجاربی که از قبل داشتیم بسیج کردن شاید ۲۲ هزار نفر از همکاران‌مان وارد عمل شدیم، جا دارد از صاحبین و مالکین جایگاه‌های سوخت با همکاری و صبوری مردم و پای کار آمدن صدا و سیما قدردانی کنم در همان ساعات اولیه این توطئه را خنثی کردیم و عملیات سوخت‌رسانی در جایگاه‌ها را به صورت آفلاین یا دستی برقرار کردیم.

ضرغامی: تعداد گردشگران افزایش ۴۸.۵ درصدی داشته است

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آمار گردشگری در ۸ ماه نخست امسال ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بوده که نسبت به سال گذشته ۴۸.۵ درصد افزایش یافته است.

وزیر ارشاد: نمایشگاه مطبوعات قبل از انتخابات برگزار می‌شود

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بعد از حضور در جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران تصریح کرد: بعد از چندین سال وقفه جشنواره مطبوعات و رسانه های کشور در ایام پیش رو و بعد از دهه فجر(قبل از انتخابات) برگزار می شود و این مطالبه شما خبرنگاران عزیز بود، بنده هم وعده داده بودم که نمایشگاه را برگزار کنیم از این رو هماهنگی های آن صورت گرفت و نمایشگاه بزرگ مطبوعات، رسانه ها و خبرگزاری ها با قوت برگزار خواهد شد.

رئیس صداوسیما: ساترا مسؤول تنظیم‌گری و نظارت بر تولیدات نمایش خانگی است

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، گفت: ساترا مسئول تنظیم گری و نظارت بر تولیدات نمایش خانگی است.

وی افزود: امیدواریم ارتباط خوب و تعامل روان ساترا و نمایش خانگی بهتر از این باشد تا شاهد تخلفات و ناهنجاری های کمتر باشیم. در برخی برنامه‌ها شاهد تخریب و تندی به شخصیت های سیاسی کشور هستیم آیا فرصت دفاع به آنها داده خواهد شد.

مهلت وزارت ارتباطات برای اتصال ۱۰۰ درصدی پنجره ملی خدمات هوشمند دولت

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره پنجره ملی خدمات هوشمند دولتی گفت: برای هوشمندسازی تا یک ماه و برای استعلامات برخط تا ۳۰ آذر به دستگاه‌ها فرصت داده شده است. برای ارائه خدمات ۱۰۰ درصدی هم مهلت گذشته و هر کدام دلایل خود را ارائه می‌کنند و امیدواریم حداکثر تا دهه فجر خدمات کامل شود.

سخنگوی دولت: وام نوسازی مسکن روستایی با سود ۵ درصد پرداخت می‌شود

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از آمارهای رشد اقتصادی ارائه کردند که نشان از رشد اقتصادی در بخش های انرژی، نفت، و ساختمان بود. رشد ساختمان در سه ماهه اول به ۳ درصد رسیده است.

وی افزود: وزیر راه و شهرسازی هم گزارشی از توافقات با شورای پول و اعتبار در راستای حمایت از طرح نهضت ملی مسکن ارائه کرد، طبق مصوبه شورای پول و اعتبار سود وام نوسازی مسکن روستایی به ۵ درصد کاهش یافت و توافقاتی برای پلکانی شدن اقساط وام انجام شده است.

بهادری جهرمی گفت: برای حمایت از اجاره بهای مسکن هم، وام ودیعه مسکن دو برابر شد، در تهران وامن ودیعه مسکن از ۱۰۰میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت در سایر مراکز استان ها هم بیش از دو برابر شد. برای اولین بار وام ودیعه مسکن به روستاییان به میزان ۴۰ میلیون تومان اختصاص خواهد یافت.