در برنامه هفتم از کارگران حمایت می‌شود
در برنامه هفتم از کارگران حمایت می‌شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: بسیاری از کارگران ساختمانی بیمه نیستند و خانواده‌های آنها فاقد بیمه سلامت و مسکن هستند، در برنامه هفتم حمایت از این اقشار مورد تاکید است.

به گزارش خبربین آنلاین: حجت‌الاسلام «سید سلمان ذاکر» در مورد لایحه برنامه هفتم، اظهار داشت: در برنامه هفتم توسعه باید چتر حمایتی گروه‌های بیشتری را شامل شود.

وی افزود: تثبیت و افزایش یارانه باید در راستای اقشار محروم و ضعیف جامعه، مدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه طبقه سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص بیمه‌ یارانه باید دستگیر مردم باشد، ادامه داد: سیاست‌گذاری برنامه هفتم باید به سمت کاهش تورم و افزایش توان اقتصادی همه گروه‌های ضعیف جامعه باشد.

ذاکر تصریح کرد: درخصوص بیمه‌های اجتماعی، اکنون، بسیاری از کارگران ساختمانی بیمه نیستند و خانواده‌های آنها فاقد بیمه سلامت و مسکن هستند، در برنامه هفتم حمایت از این اقشار مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات مسکن در برنامه هفتم توسعه لحاظ شده است، افزود: در بُعد فرزندآوری، مسکن و بیمه باید برنامه به‌گونه‌ای بررسی شود که این موارد عملیاتی شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ابراز امیدواری کرد که در برنامه هفتم توسعه ایراداتی که در قوانین برنامه‌های توسعه قبل وارد است تکرار نشود.

منبع: ایرنا