در هیچ جای کشور قطعی گاز خانگی رخ نداده است
در هیچ جای کشور قطعی گاز خانگی رخ نداده است
جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، گفت: تا این لحظه در هیچ کجای کشور افت فشار گاز و یا قطعی گاز خانگی رخ نداده است.

به گزارش خبربین آنلاین:  جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: تا این لحظه در هیچ کجای کشور افت فشار گاز و یا قطعی گاز خانگی رخ نداده است.وی افزود: در اسفندماه هیچ گاه این موج سرمایه شدید را تجریه نکرده بودیم،  برخی این هوا را به سرمای سیبری تعییر می‌کنند.

وزیر نفت تاکید کرد: این‌میزان کاهش دما باعث جهش مصرفی شده که تا امروز سابقه نداشته است ولی به امید خدا تا این لحظه هیچ کجای کشور قطعی و یا افت فشار گاز را شاهد نبودیم. مردم همکاری بیشتری را در بحث بهینه مصرف کردن داشته باشند. تا این لحظه شبکه گاز رسانی پایدار بوده است‌.

وی افزود: علاوه بر تامین سوخت خانگی تجاری ،تامین سوخت گاز و مایع نیروگاه در دست انجام است و امسال یک میلیارد لیتر بیشتر سوخت به نیروگاه ها داده شده است.

وزیر نفت عنوان کرد: در شهریور ۱۴۰۰ در زمان تحویل دولت، تولید بنزین ۹۶ میلیون لیتر در روز بود ولی امروز با فاز دوم پالایشگاه آبادان حدود ۱۱۴ میلیون لیتر تولید بنزین در روز را شاهد هستیم.