دزدی و غارت اموال مردم غزه توسط ارتش اشغالگر
دزدی و غارت اموال مردم غزه توسط ارتش اشغالگر
مقامات فلسطینی از جنایت تازه ارتش رژیم صهیونیستی و دستبرد آنها به اموال قیمتی مردم غزه به ارزش میلیون‌ها دلار خبر داده‌اند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ «نظامیان ارتش اشغالگر صهیونیستی پول، طلا و اشیای باستانی را از مردم غزه به سرقت می‌برند». دفتر رسانه‌ای دولت حماس روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای این موضوع را اعلام کرد.

حماس میگوید که ده‌ها مورد استشهادنامه و شکواییه از سوی مردم درباره سرقت پول، طلا و آثار باستانی به ارزش ۹۲ میلیون شِکِل (۲۵ میلیون دلار) توسط ارتش اشغالگر طی ۹۲ روز گذشته دریافت کرده است.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت طی گزارشی این سرقتها را مستند و آن را «دزدی و غارت سیستماتیک اموال غزه» خوانده است.

مقامات فلسطینی پیش از این از جنایت تازه ارتش اسرائیل و نبش قبر ۱۱۰۰ نفر در قبرستان محله التفاح (واقع در شمال شرق شهر غزه) پرده برداشته‌اند امری که شبهه سرقت اعضای بدن شهدای غزه را قوت داده است.

دفتر رسانه‌ای حماس در بیانیه خود به روشهای دزدی صهیونیستها پرداخت و نوشت که «عملیات سرقت» به طرق مختلف صورت گرفته است. روش اول در ایست‌های بازرسی مانند بزرگراه صلاح الدین بود؛ جاییکه نظامیان صهیونیست در مراکز ایست و بازرسی، کیفهای حاوی اموال گرانقیمت آوارگانی که به سمت جنوب در حال کوچ اجباری بودند را مورد دستبرد قرار داده‌اند.

 روش دوم سرقت اموال از خانه‌هایی است که زیر بمباران و تهدیدهای ارتش اسرائیل تخلیه شده است. از جمله بیت لاهیا که نظامیان اسرائیلی وارد خانه‌ها شده و حتی در آن عکس یادگاری گرفته و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند.