دستگیری ۱۸۵ مالخر در طرح کشوری پلیس آگاهی
دستگیری ۱۸۵ مالخر در طرح کشوری پلیس آگاهی
رئیس پلیس آگاهی فراجا از دستگیری 185 مالخر در قالب اجرای طرح مقابله با مالخران و صنوف متخلف در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ امروز یکشنبه ۳ دی ماه ۱۴۰۲ رئیس پلیس آگاهی فراجا سردار محمد قنبری با بیان اینکه برخورد با سرقت از اولویت‌های مهم پلیس آگاهی محسوب می شود اظهار داشت: تلاش ما این است که با اجرای طرح‌های مختلف با هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت قاطعانه برخورد کنیم.

وی افزود: در راستای مقابله با خریداران اموال مسروقه، طرحی با محوریت شناسایی و دستگیری مالخران کابل و تجهیزات برق رسان به مدت ۳ روز در سراسر کشور اجرا شد.

رئیس پلیس آگاهی فراجا در ادامه با اشاره به تحلیل داده های به دست آمده در خصوص اجرای این طرح افزود: طی این بازه زمانی ۱۸۵ نفر مالخر دستگیر، ۲۹۷ فقره کشف، ۶۵۱ صنف بازدید و همچنین ۱۲۹ اخطار به پلمب صادر شد.

سردار قنبری با تاکید بر اینکه طرح گفته شده در پی مطالبات مردمی اجرا شده است، گفت: برخورد پلیس با مالخران به عنوان عاملان اصلی انگیزه سارقان برای انجام جرم بسیار تشدید شده است چرا که معتقدیم برای از بین بردن سرقت، چرخه مالی آن نیز باید از بین برود.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش پلیس آگاهی، در حوزه سرقت از ابتدای سال با اجرای طرح های مختلف در کشف پرونده ها افزایش چشمگیر و وقوع آن کاهش داشته است که امیدواریم این روند ادامه یابد.