دو ماه به وزارت بهداشت مهلت می‌دهیم تا مشکل دارو و درمان را حل کند
دو ماه به وزارت بهداشت مهلت می‌دهیم تا مشکل دارو و درمان را حل کند
رئیس مجلس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تا دو ماه دیگر وضعیت دارو در کشور ساماندهی نشود مجلس از ابزارهای نظارتی خود استفاده خواهد کرد .

به گزارش خبربین آنلاین؛ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس مجلس شورای اسلامی، در جریان رسیدگی  به موضوع دارو گفت: جناب آقای وزیر! جناب آقای منظور! ما امسال نسبت به سال قبل ۱۰۷ درصد وزنی افزایش قیمت داریم. این واقعیت تلخی است که حتی از متوسط تورم کشور هم بیشتر بود. الان حدود ۱۵۰ قلم دارو محدودیت عرضۀ دارو وجود دارد و در ۶۵ قلم دارو کمبود جدی وجود دارد. ما در هر مراسم عمومی مردم را دیدیم، مردم از وضعیت دارو گله داشتند و میگفتند تا همین دو ماه قبل اینگونه نبوده است.

وی افزود: یکی از افتخارات سیستم بهداشتی کشور سامانۀ نسخۀ الکترونیکی بود، اما هم اکنون در این کار هم به مردم ظلم می‌شود و مردم در تهیۀ دارو دچار دردسر شده‌اند.

قالیباف ادامه داد: سازمان برنامه و وزارت بهداشت باید توجه کند هر پولی در جایی که اختصاص داده شده باید مصرف شود. هم‌اکنون در تخصیص و نوع مصرف اعتبار دارو مشکل داریم و اعتبارات در جای خود هزینه نمی‌شوند

وی گفت: این چهارمین جلسۀ نظارتی مجلس برای بررسی داروست، متأسفانه تاکنون نتوانستیم این موضوع را رفع کنیم. فلسفۀ وجودی دولت و مجلس حل مشکلات مردم است. دو ماه دیگر به وزارت بهداشت برای رفع مشکلات دارویی فرصت می‌دهیم، اگر در این دو ماه شاهد تأثیر اقدامات وزارت بهداشت در زندگی مردم نباشیم، مجلس حتماً از ابزارهای نظارتی خود استفاده خواهد کرد.

 رئیس مجلس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید دقت کنیم که حوزۀ بهداشت تنها جایی است که همچنان ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن پرداخت می‌شود، اما متأسفانه تاکنون اثری نداشته است.