رئیس‌جمهور نشوم،حمام خون راه خواهد افتاد
رئیس‌جمهور نشوم،حمام خون راه خواهد افتاد
رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا که پیش از این در انتخابات 2020 پس از شکست مقابل بایدن، هوادارانش را به شورش ترغیب کرده بود، بار دیگر تهدید کرده که اینبار اگر در انتخابات شکست بخورد، حمام خون راه می‌افتد.

به گزارش خبربین آنلاین: ترامپ در گردهمایی انتخاباتی در «اوهایو» چنین تهدیداتی را مطرح کرد که واکنش ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا جو بایدن رابه همراه داشت و از «تهدید به خشونت سیاسی» ترامپ انتقاد کردند.

ترامپ در بخشی از سخنان خود در خصوص احتمال افزایش جنگ تجاری آمریکا با چین در خصوص تولید خودرو گفت «رئیس‌جمهور شی (چین)، اگر داری گوش می‌کنی…..آن کارخانه‌های تولید خودرو بسیار غول‌پیکری که الان دارید در مکزیک می‌سازید…می‌خواهید آمریکایی‌ها را استخدام نکنید و خودروها را به ما بفروشید. نه اینطور نیست. ما برای هر خودرویی که از این خط تولید شود، تعرفه ۱۰۰ درصدی تعیین می‌کنیم و اگر رئیس‌جمهور شوم، نمی‌توانید آن خودروها را بفروش برسانید».

وی سپس بلافاصله تهدید کرد‌ «اگر انتخاب نشوم، حمام خونی برای همه خواهد بود. این کمترین آن است. حمام خونی برای کشور است. این کمترین آن است اما آن‌ها نمی‌توانند این خودروها را بفروشند. آن‌ها در حال تولید کارخانه‌های زیادی هستند». ترامپ سپس ادامه داد«اگر پیروزی در انتخابات در کار نباشد، مطمئن نیستم که دیگر انتخاباتی در این کشور برگزار شود».

در جریان حمله حامیان ترامپ به کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱، چهار نفر در روز شورش جان باختند و یک افسر پلیس کنگره نیز یک روز پس از دفاع از کنگره جان خود را از دست داد.

سخنگوی ترامپ کارولین لیویت در اظهارنظر درباره اظهارات ترامپ به ان بی سی گفت «سیاستهای بایدن یک حمام خون اقتصادی برای صنعت خودرو و کارکنان بخش خودرو ایجاد می‌کند».سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن جیمز سینگر با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد «این چهره واقعی ترامپ است: بازنده‌ای که با بیش از هفت میلیون رأی شکست می‌خورد و به جای جلب توجه مخاطبان جریان اصلی، تهدید به خشونت سیاسی را دوچندان می‌کند».

وی به رخدادهای ۶ ژانویه ۲۰۲۱ پس از شکست انتخاباتی ترامپ اشاره کرد و گفت «او خواهان یک ۶ ژانویه دیگر است اما مردم آمریکا در نوامبر امسال یک شکست انتخاباتی دیگر به او تحمیل می‌کنند زیرا آن‌ها همچنان افراط‌گرایی، تمایلات او به خشونت و میل او برای انتقام را نمی‌پذیرند».