راهپیمایی روز قدس پشتوانه مجاهدان غزه است
راهپیمایی روز قدس پشتوانه مجاهدان غزه است
خطیب جمعه تهران با اشاره به حمله اسرائیل به کنسولگری کشورمان گفت: ایران برای پاسخ‌گویی فعال، هوشمند، با قدرت، صلابت و متناسب با حمله دشمن با حوصله و دقت عمل می‌کند و قطعا محاسبات دشمن را درهم خواهد ریخت.

به گزارش خبربین آنلاین؛ حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی این هفته‌ی پایتخت طی سخنانی بیان کرد: چرا جناح‌های سیاسی در دفاع از ارزش‌ها و قدرت ملی در کنار یک مجموعه‌ی به‌هم پیوسته نباشند؟ این دغدغه قرآن است. برخی سیاسیون اجازه می‌دهند که هرکدام علیه یکدیگر و به‌هر وسیله ممکن موجب اهانت شوند؟

وی افزود: امیرالمومنین(ع) بعد از توصیه به عمل به فرمایشات قرآن، می‌فرمایند مراقب باشید فضائل اخلاقی فرو نریزد و زبان‌تان را کنترل کنید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روز جهانی قدس، عنوان کرد: این روز مهم در کوران جنگ حماسه‌ساز غزه و اوج قساوت صهیونیست‌ها که شکست‌خورده و فاجعه‌آفرینی می‌کند، راهپیمایی این روز در جهان اسلام و شرق و غرب و جهان پشتوانه محکمی برای مجاهدان خط مقدم در غزه و مردم غیور فلسطین فراهم می‌آورد.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: این راهپیمایی به‌عنوان روز بیعت با فلسطین نقش محوری در حمایت از آرمان فلسطین ایفا خواهد کرد. روز قدس را در حال برگزار می‌کنیم که نقشه‌ی جهان و منطقه در حال تغییر و تحول است و جایگاه جهانی و منطقه‌ای ایالات متحده در معرض تهدید و رژیم صهیونیسیتی در حال تجربه شکست‌های بزرگ و استثنایی است.

وی اضافه کرد: از داستان پیمان ننگین کمپ دیوید به میزبانی مصر حدود ۴۵ سال می‌گذرد و امروز نه از انور سادات نامی است و نه از حسنی مبارک؛ اما ایران در قلب جهان اسلام به یک قدرت بزرگ ملی و منطقه‌ای تبدیل شده و راه را برای رشد، ارتقا و گسترش فرهنگ ناب اسلام فراهم آورده و مساله فلسطین را به مساله اول جهان اسلام تبدیل کرده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: طوفان‌الاقصی زلزله‌ای در ساختار سیاسی، نظامی و اقتصادی رژیم صهیونیستی ایجاد کرد و مدل جنگ نامتقارن محور مقاومت در غزه، لبنان، عراق و یمن برتری نظامی این رژیم را به چالش کشیده است. در جنگ اراده‌ها، مقاومت اسطوره‌ای ملت غزه اراده‌ی انسان مومن و الهام‌گرفته از عاشورا را در معرض نگاه حامعه جهانی قرار داده است.

ابوترابی‌فرد عنوان کرد: غرب با مصونیت کامل از هرگونه کیفر در طول ۷۶ سال گذشته به‌طور آشکار از هرگونه حمایت مالی، سیاسی و نظامی از رژیم صهیونیستی دریغ نکرده است. با طوفان‌الاقصی و جنایات صهیونیست‌ها در غزه، امروز شاهد شکست همه‌جانبه سیاسی، نظامی و رسانه‌ای صهیونیست‌ها در افکار عمومی جهان، محکومیت تل‌آویو در دادگاه حقوق بشر و شورای امنیت هستیم. نسل‌کشی فلسطینیان بی‌پناه، تخریب و ویرانی حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی و بمباران وحشیانه و حملات تانک و توپ و محاصره کامل باریکه غزه، رژیم جعلی کودک‌کش را به نماد جرم در نظام حقوق بین‌الملل تبدیل کرده است.

وی گفت: در فاجعه غزه، عناوین «جنایت جنگی» و «جنایت علیه بشریت» به بدترین و زشت‌ترین شکل به نمایش گذارده شده است. صهیونیست‌ها مفهوم حقوق بشر را به سخره گرفته‌اند و امریکا و رژیم‌های غربی مدعی حقوق بشر در حمایت از آن‌ها کف می‌زنند و جهان مدرن به اصل جنگل بازگشته و جامعه انسانی در سوگ مرگ انسانیت نشسته است.

خطیب جمعه تهران اظهار داشت: فرزندان اسلام در غزه و فلسطین تا این لحظه با مقاومت بزرگ، ارزش‌های والای اسلام را در میدان نبردی نابرابر به نمایش گذاشته‌اند و تل‌آویو بعد از شش‌ماه از آغاز عملیات خود، جز کشتار و نابودی ساختمان‌ها دستاوردی نداشته و در کلاف پیچیده از محاسبات غلط خود گرفتار شده است.

ابوترابی‌فرد عنوان کرد: رژیم صهیونیستی به هیچ‌یک از اهداف خود دست نیافت و مردم غزه کوچ نکردند و نه حماس نابود و یا ساقط شد و نه فرماندهانش ترور شدند و نه آن‌ها به اسرای اسرائیلی دست یافتند و نه توانستند امنیت غلاف غزه را تامین کنند و توانایی برای ادامه جنگ را از دست‌داده‌اند و به خط آخر رسیده‌اند. ولی تظاهرات گسترده از شمال تا جنوب و غرب تا شرق و به‌ویژه در کشورهای غربی به نفع فلسطین نشان از تحول بزرگ در جامعه جهانی دارد که می‌تواند زمینه‌ساز تحولات سیاسی در این کشورها باشد.

وی اضافه کرد: تظاهرات داخل سرزمین‌های اشغالی نشان از گسیختگی این جامعه دارد. طوفان الاقصی شکاف‌های اجتماعی درون رژیم صهیونیستی را فعال و بحرانی کرد. آوارگی حدود ۴۰۰ هزار نفر و مهاجرت حدود ۵۰۰ هزار صهیونیست و فراخوان نیروهای ذخیره و احتیاط‌شان برای حضور در میادین جنگ زمینه نابودی تجارت رژیم جعلی و ضرر ۸۰ میلیارد دلاری را فراهم آورده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: با حضور مقتدرانه انصارالله یمن عملاً ۴۰ درصد از تجارت بین‌الملل و حمل و نقل دریایی رژیم از دسترس خارج شده و بندر ایلات رسماً تعطیل شده است. بر اساس اطلاعات دقیق، از دو ماه قبل نیروهای نظامی صهیونیستی که در میدان عملیات با مردم غزه قطع عضو شده‌اند، از ۵۰۰۰ نفر عبور کرده است. رژیم صهیونیستی هیچ آماری از تعداد تلفات جبهه شمالی نداده و این رژیم رویاروی یک جبهه قدرتمند و شبکه منسجم با استراتژی واحد و هماهنگ در کنار مردم غزه قرار گرفته؛ جبهه‌ای از دریای سرخ و مدیترانه و خلیج فارس.

ابوترابی‌فرد عنوان کرد: صهیونیست‌ها گفته‌اند ارتش این رژیم درون حلقه آتش قرار گرفته و این حلقه موجب شکست آن‌ها در غزه شده است.

وی با اشاره به وقایع اخیر در کنسولگری ایران در دمشق و چابهار اضافه کرد: تل‌آویو برای آنکه بتواند راهی برای خروج از بن‌بستی که نتیجه اشتباه محاسباتی‌اش است، بازی خطرناکی را علیه مستشاران ایرانی در سوریه آغاز کرده است؛ در شامگاه دوشنبه ۱۳ فورردین با جنگنده رادار گریز از فراز جولان اشغالی با شش موشک کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار داد و ۷ تن از دیپلمات‌ها و مستشاران نظامی ایران به شهادت رسیدند. این حمله از نظر نقطه عملیات، موقعیت و جایگاه ویژه سردار سرلشکر زاهدی و افراد برجسته‌ی حاضر، حائر اهمیت است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: صهونیست‌ها در بحبوحه فشارهای بین‌الملی، شدت یافتن تنش‌ها در کرانه باختری، درگیری‌های داخلی و گسترش اختلافات با شرکای غربی خود که در رسانه‌ها راه یافته، دست به این اقدام زدند. این رژیم در شش‌ماه اخیر ضربات مرگباری را دریافت کرده که در طول ۷۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

ابوترابی‌فرد اظهار داشت: تل‌آویو تلاش می‌کند دمشق را عرصه فرسایش بازدارندگی ایران کند و این درحالیست که فلسطین اشغالی برای صهیونیست‌ها از غزه تا کرانه باختری و مرز لبنان و برای امریکایی‌ها از عراق تا یمن فرسایشی است. صهیونیست‌ها در غزه و کرانه باختری و جنوب لبنان و دریای سرخ ضرباتی دریافت کرده‌اند که فرود ده‌ها موشک بالستیک در سرزمین‌های اشغالی از ایجاد آن ضربات ناتوان است.

وی افزود: صهیونیست‌ها در میان امواج ساحل مدیترانه و دریای سرخ گرفتارند و اقدامات مذبوحانه در دمشق و چابهار در مسیر احیای قدرت بازداندگی فروریخته تل‌آویو فاقد ارزش راهبردی و نظامی است.

خطیب جمعه موقت تهران عنوان کرد: هرچند شهدای آن وقایع عزیز هستند ولی ایران برای پاسخ‌گویی فعال، هوشمند، با قدرت، صلابت و متناسب با حمله دشمن با حوصله و دقت عمل می‌کند و قطعا محاسبات دشمن را درهم خواهد ریخت.