روشن شدن دوربین‌های طرح ترافیک از فردا
روشن شدن دوربین‌های طرح ترافیک از فردا
با پایان یافتن تعطیلات نوروزی؛ دوربین‌های ورود و خروج خودروها به محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از سه‌شنبه ( فردا ۱۴ فروردین‌ماه) روشن خواهند شد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ بنا بر اعلام شهرداری تهران و با توجه به پایان یافتن تعطیلات نوروزی، دوربین‌های ورود و خروج خودروها به محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از سه‌شنبه روشن خواهند شد.

برهمین اساس طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از سه‌شنبه ۱۴ فروردین‌ماه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۸:۰۰ اجرا می‌شود.

افرادی که به‌صورت روزانه قصد ورود به محدودهٔ طرح ترافیک را دارند، می‌توانند طرح خود را به‌صورت هفتگی، از چهارشنبه هفتهٔ قبل و یا به‌صورت روزانه از طریق سامانه‌ها رزرو کنند.

همچنین همانند سنوات گذشته هر شهروند دارای پلاک شهر تهران، ۲۰ روز سهمیه تردد فصلی رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا دارد، اظهار داشت: در روز پنجشنبه هر هفته نیز، فقط طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) اجرا می‌شود که در صورت ورود خودرو به محدوده‌ طرح ترافیک در این روز، از سهمیه ۲۰ روزه خودرو در هر فصل کم خواهد شد و این امکان برای ساکنان محدوده طرح ترافیک وجود دارد که فقط یک‌بار در طول روز خروج رایگان تا قبل از ساعت ۹:۰۰ و یک‌بار ورود رایگان به محدوده بعد از ساعت ۱۶:۰۰ داشته باشند.

همچنین از فردا ۱۴ فروردین‌ماه تعرفه ورود به طرح ترافیک براساس نرخ جدید ( ۷۵ هزار تومان پایه) محاسبه خواهد شد.

به گزارش تسنیم، پیش از این دوربین‌ها ثبت طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از ۲۹ اسفند‌ماه به دلیل تعطیلات نوروزی خاموش شده بود.