رژیم صهیونیستی با ۶ موشک ساختمان کنسول‌گری ایران را هدف قرار داد
رژیم صهیونیستی با ۶ موشک ساختمان کنسول‌گری ایران را هدف قرار داد
سفیر ایران در سوریه تصریح کرد رژیم صهیونیستی با ۶ موشک از آسمان جولان اشغالی ساختمان کنسول‌گریِ ایران در دمشق را هدف حمله قرار داد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ سین اکبری” سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه با بیان این‌که در جریان حمله به کنسولگری ایران در دمشق بین پنج تا ۷ نفر به شهادت رسیده‌اند، گفت: “در حال حاضر نمی‌توانم آمار دقیقی در مورد تعداد شهدا اعلام کنم و تا زمان پایان آواربرداری باید صبر کنیم تا آمار دقیق به دست آید”.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه “ساختمان کنسولگری ایران در دمشق توسط جنگنده‌های اف-۳۵ و با ۶ موشک مورد حمله قرار گرفته است”، ادامه داد: من در محل کار خودم در سفارت بودم و از اتاق خودم دیدم که به ساختمان خسارت وارد شد. اولین بار نیست که رژیم صهیونیستی علیه دیپلمات‌ها اقدام به جرم و جنایت می‌کند و تاکنون این رژیم جرم و جنایت زیادی علیه دیپلمات‌ها انجام داده است.

اکبری همچنین گفت: در جریان این حمله تعدادی از همکاران ما و مستشاران نظامی که در ساختمان حضور داشتند به شهادت رسیدند که اسامی آن‌ها را بعدا اعلام می‌کنیم.

او با اشاره به اینکه “در طول ۶ ماه گذشته شاهد جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و همچنین سوریه بوده‌ایم”، گفت: “امروز نیز صهیونیست‌ها این جنایت را انجام دادند و ساختمان کنسولگری ایران که در کنار سفارت قرار دارد را مورد حمله قرار دادند”.

سفیر ایران در ادامه و در پاسخ به سوال‌ها تاکید کرد که در حال حاضر نمی‌تواند آمار دقیقی از تعداد شهدای این حمله تروریستی اعلام کند و باید تا پایان آواربرداری در این زمینه صبر کرد.

اکبری تصریح کرد: “۲ نفر از کسانی که مسوولیت حفاظت از سفارت را برعهده داشتند نیز در این حمله تروریستی شهید شدند”.