سامانه مردمی نظارت بر فضای مجازی رونمایی خواهد شد
سامانه مردمی نظارت بر فضای مجازی رونمایی خواهد شد
محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: سامانه مردمی نظارت بر فضای مجازی ظرف ۳ ماه آینده رونمایی خواهد شد تا نظارت بیشتری در این حوزه انجام شود.

به گزارش خبربین آنلاین: محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز (سه‌شنبه ۱۰ بهمن‌ماه) در حاشیه حضور در مرکز ارتباط مردمی نهاد ریاست جمهوری جهت پاسخگویی به سوالات مردمی در جمع خبرنگاران گفت: در همه حوزه‌ها به دنبال ایجاد تحول هستیم، حکمرانی بخش فرهنگ در حال پوست‌اندازی است، از تصدی‌گری دستگاه‌های حاکمیتی به میدان‌داری مردم و حلقه‌های میانی؛ این سیاست را به خوبی در دو سال گذشته در حوزه فرهنگ نیز پیش برده‌ایم.در همه حوزه‌ها تلاش می‌کنیم که مسیر ورود موثر مردم به حوزه مدیریت فرهنگی را تسهیل کنیم.

وی با بیان اینکه سامانه مردمی نظارت بر فضای مجازی ظرف ۳ ماه آینده رونمایی خواهد شد تا نظارت بیشتری در این حوزه انجام شود، بیان کرد: در حوزه فضای مجازی نیز مردم خودشان باید متصدی امر نظارت و تلاش برای ارتقای وضعیت موجود باشند.امروز همه دلسوزان نقدهای بسیار جدی در حوزه پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های نمایش خانگی دارند.

وزیر ارشاد با تأکید بر اینکه باید فضای حضور مردمی برای مدیریت و ارتقای کیفیت را فراهم کنیم، عنوان کرد: سامانه مردمی نظارت بر فضای مجازی در حال محیا شدن است.در حوزه فضای مجازی انسان رسانه‌ها و همه کانال‌های بالای پنج هزار نفر در حال ثبت شدن است و الزام قانونی دارد و هیات نظارت بر مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پیام‌رسان‌ها نسبت به این موضوع نیز وظیفه دارند.

اسماعیلی گفت:همه کسانی که در پیام‌رسان‌های داخلی و پیام‌رسان‌های خارجی حضور دارند و بالای پنج هزار عضو داشته باشند باید در این سامانه ثبت شوند و ازمزایایی برخوردار خواهند شد و در عین حال نظم و نظارتی نیز شکل خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه باید از حریم خانواده در سریال های نمایش خانگی مراقبت جدی داشت، خاطر نشان کرد: این زیبنده جامعه اخلاق محور و خانواده محور نیست و حفظ حریم خانواده برای ما مهم است.ما این انتقاد را هم به برخی از آثار سینمایی داریم.