سفر به کربلا با گذرنامه زیارتی؛ اعتبار ۵ ساله و هزینه ۵۰ هزار تومان!
سفر به کربلا با گذرنامه زیارتی؛ اعتبار ۵ ساله و هزینه ۵۰ هزار تومان!
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا از ادامه روند صدور گذرنامه زیارتی با اعتبار ۵ ساله برای سفر به کشور عراق و زیارت عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش خبربین آنلاین:  سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در خصوص آخرین وضعیت روند صدور گذرنامه زیارتی اظهار داشت: در حال حاضر گذرنامه زیارتی برای سفر به کشور عراق صادر می‌شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا با بیان این مطلب که این گذرنامه دارای اعتبار ۵ ساله بوده و برای سفر به کشور عراق در تمام ایام سال اعتبار دارد در پاسخ به این سوال که قیمت صدور این گذرنامه در حال حاضر چه میزان است اعلام کرد: مبلغ ۵۰ هزار تومان هزینه صدور گذرنامه زیارتی است.

وی ادامه داد: گذرنامه زیارتی در بازه زمانی ۵ روزه برای متقاضیان صادر و به آدرس آنها ارسال خواهد شد.

سردار ذوالقدری در ادامه در خصوص گذرنامه بین المللی اظهار داشت: گذرنامه بین‌المللی نیز برای متقاضیان سفر به کشورهای مختلف صادر می‌شود و در بازه زمانی ۵ تا ۷ روزه بسته به محل سکونت افراد توسط پست برایشان ارسال خواهد شد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه در خصوص اجازه محضری برای خروج فرزندان از کشور و دریافت گذرنامه اعلام کرد: برای تمام افراد زیر ۱۸ سال چه نوزاد یک روزه باشد چه کودک ۷ ساله؛ باید رضایت پدر اخذ شود.

وی مراحل دریافت گذرنامه را مراجعه حضوری به پلیس + ۱۰ یا ثبت نام در سامانه «پلیس من» اعلام کرد.