سومین جلسه شورای عالی محیط زیست با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود
سومین جلسه شورای عالی محیط زیست با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود
مدیر کل دفتر ریاست و هماهنگی امور استان‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سومین جلسه شورای عالی محیط زیست و سی و هفتمین جلسه این شورا با حضور رئیس جمهور با 6 دستور کار برگزار می شود.

به گزارش خبربین آنلاین؛ علیرضا نورمحمدی، مدیر کل دفتر ریاست و هماهنگی امور استانهای سازمان محیط زیست با اشاره به اهمیت جلسه شورای عالی محیط زیست که با حضور ریاست محترم جمهور برگزار خواهد شد اظهار داشت: جلسه شورای عالی محیط زیست با ۶ دستور جلسه با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و دستگاه‌های ذی ربط برگزار خواهد شد.

وی افزود: گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی در خصوص اجرای قانون هوای پاک، طرح‌های هادی واقع در مناطق چهارگانه، اصلاح و بازنگری مناطق چهارگانه محیط زیست و ارتقاء سطح حفاظتی عرصه‌های واجد شرایط از جمله بندهایی است که در این جلسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیر کل دفتر ریاست و هماهنگی امور استان‌ها تصریح کرد: افزایش میزان خسارت و مطالبه ضرر و زیان حیات وحش و راهکارهای فوری حفاظت از گونه در معرض انقراض یوزپلنگ آسیایی از جمله دستورات سی و هفتمین جلسه شورای عالی محیط زیست خواهد بود.

نورمحمدی اضافه کرد: این سومین جلسه شورای عالی محیط زیست با حضور رئیس جمهور است که از ابتدای دولت سیزدهم برگزار شده که این امر نشان دهنده توجه ویژه دولت سیزدهم به مسایل و مشکلات حوزه محیط زیست است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از راه‌های حل مسایل و مشکلات حوزه محیط زیست تعامل با دستگاه‌های مختلف است، بیان داشت: شورای عالی محیط زیست می‌تواند به عنوان عالی‌ترین مرجع رسیدگی به مسائل این حوزه نقش مهم و ارزنده‌ای در تصمیم سازی و سیاستگذاری در این حوزه داشته باشد و برگزاری سه جلسه در طول دو سال ابتدایی دولت مردمی و انقلابی سیزدهم نشان از اهمیت امر محیط زیست برای این دولت دارد.