ظرفیت تولید هواپیما را داریم/ تمامی هواپیماهای خطوط هوایی کشور استاندارد هستند
ظرفیت تولید هواپیما را داریم/ تمامی هواپیماهای خطوط هوایی کشور استاندارد هستند
عبدالجلال ایری گفت: تمام هواپیماهایی که در خطوط هوایی کشور در حال تردد هستند از استانداردهای بین المللی چندگانه و بسیار خوب و ایمن برخوردارند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ مهدی مصلحی| عبدالجلیل ایری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه با توجه به افزایش جمعیت، نیاز هواپیمایی کشور از لحاظ تعداد، تامین نشده است و شاهد کاهش تعداد هواپیما هستیم.

وی ادامه داد: طبق آماری که رئیس سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرده است حدودا ۳۵۰ فروند هواپیما در کشور داریم که طبق نظارت های کمیسیون عمران مجلس و ارگان های مربوطه، اغلب این هواپیماها استانداردهای خوبی دارند و امیدواریم شاهد افزایش تعداد خطوط هواپیمایی نیز باشیم.

ایری با بیان اینکه در هر زمینه ای که ورود کردیم با موفقیت همراه بوده است، تصریح کرد: ظرفیت‌های تولیدی در کشور بالاست و ما می‌توانیم تولید هواپیما هم داشته باشیم و لازم است بسترهای لازم از سوی مجلس و دولت برای عملیاتی کردن این فرآیند آماده شود همانطور که در سال های گذشته تولید هواپیمای سبک را هم داشتیم سازمان های مربوطه می توانند برنامه جامع و کاملی را به مجلس ارائه دهند تا ما نیز در مجلس، بسترهای لازم را از طریق تخصیص بودجه برای اجرایی و عملیاتی کردن این موضوع فراهم کنیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: درست است که نتوانستیم به لحاظ تعداد هواپیما، نیاز کشور را تامین کنیم ولی تاکید می‌کنم که تمام هواپیماهایی که در خطوط هوایی کشور در حال تردد هستند از استانداردهای بین المللی چندگانه و بسیار خوب و ایمن برخوردارند.

ایری خاطرنشان کرد: پرواز هر هواپیما در کشور مستلزم این است که استانداردهای بین المللی را رعایت کند، پس مردم عزیزمان نگران این نباشند که هواپیمایی که سوار شده اند غیراستاندارد است زیرا تمامی هواپیماهایی که در خطوط هوایی کشور تردد دارند دارای استانداردهای جهانی هستند و هر هواپیمایی که غیراستاندارد و موارد ایمنی را نداشته باشد از رده خارج می شود.