ظرفیت تولید گاز ایران افزایش می‌یابد
ظرفیت تولید گاز ایران افزایش می‌یابد
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت با اشاره به کشف میادین جدید گازی در کشور در سال‌جاری، گفت: در سال‌جاری ظرفیت تولید گاز از ۹۵۰ میلیون متر مکعب در روز به یک‌ میلیارد و ۱۳ میلیون متر مکعب در روز خواهد رسید.

به گزارش خبربین آنلاین: «مهدی فکور» مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه در سال جاری اکتشافات نفتی و گازی خوبی صورت گرفته است، اظهار داشت: با اکتشافات جدید گازی می‌توان این نوید را به مردم داد که در زمستان قطعی گاز نخواهند داشت، زیرا گاز قابل ملاحظه‌ای کشف شده است.

به گفته مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، اضافه کرد: سال گذشته با زحمات فراوان روزانه ۹۵۰ میلیون متر مکعب گاز تولید شد که از این میزان ۸۵۰ میلیون متر مکعب به مصرف خانگی رسید.

فکور خاطر نشان کرد: تولید شرکت ملی نفت ایران سال به سال افزایش پیدا کرده و هیچ گاه روند کاهشی نداشته است.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت، توضیح داد: سال آینده نیز برنامه‌ای به همین منوال وجود دارد و مدیر عامل شرکت ملی نفت این است که میزان تولید را به یک میلیارد و ۱۳ میلیون متر مکعب برساند.

وی ادامه داد: از این مقدار تولید روزانه نمی‌توان مقدار خاصی را برای بخش خانگی در نظر گرفت زیرا این بخش سقف ندارد و بر اساس نیاز مکلف هستیم گاز خانگی را تأمین کنیم.

این مقام مسئول توضیح داد: با اکتشافات جدیدی که صورت گرفته از لحاظ مصرف خانگی و بر اساس سیاست گذاری‌های موجود هیچ محدودیتی برای گاز رسانی به خانه‌ها وجود ندارد ولی توصیه می‌شود مردم مصرف بهینه داشته باشند.

وی در پایان با اشاره به افزایش ظرفیت گاز در سا‌ل‌جاری توضیح داد: در سال جاری ظرفیت جدید گازی ما از ۹۵۰ میلیون متر مکعب به یک‌میلیارد و ۱۳ میلیون متر مکعب در روز می‌رسد.

منبع: مهر