فردا دورکاری برای یک سوم کارکنان دستگاه‌های اجرایی
فردا دورکاری برای یک سوم کارکنان دستگاه‌های اجرایی
مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: با توجه به تشدید آلودگی هوای استان، کلاس‌های آموزشی پیش‌دبستانی و مقطع ابتدایی مدارس استان تهران به غیر از شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه فردا چهارشنبه ۲۴ آبان «غیر حضوری» و به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبربین آنلاین؛ علیرضا مزینانی در حاشیه کارگروه اضطرار آلودگی هوا اظهار داشت: با توجه به تشدید آلودگی هوای استان و براساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران، کلاس‌های آموزشی پیش دبستانی و مقطع ابتدایی آموزش و پرورش در استان تهران به غیر از شهرستان های دماوند و فیروزکوه فردا چهارشنبه ۲۴ آبان ماه غیرحضوری و به صورت «مجازی» دایر است و مهدهای کودک تعطیل هستند..

وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه فعالیت‌های ورزشی در فضای باز برای سایر مقاطع تحصیلی ممنوع است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات این جلسه یک سوم کارکنان دستگاه های اجرایی با اولویت افراد دارای بیماری های قلبی عروقی، بیماری‌های زمینه ای، تنفسی و خودایمنی و خانم های باردار و مادرانی که فرزند زیر ۷ سال دارند، در روز چهارشنبه از ظرفیت دورکاری استفاده کنند.

مزینانی سپس گفت: مجوزهای روزانه طرح ترافیک در روز چهارشنبه توسط شهرداری صادر نمی شود؛ همچنین پلیس راهور و پلیس راه فاتب از تردد شبانه خودروهای گازوئیلی سنگین که آلاینده قابل رویت دارند، جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر جانمایی شود.