قرارداد آتی سهام رونمایی شد
قرارداد آتی سهام رونمایی شد
یکی دیگر از ابزارهای که برای دو طرفه شدن بازار بورس به آن‌ نیاز بود قرارداد آتی سهام است که امروز این قرارداد رونمایی شد.

به گزارش خبربین آنلاین: «مهدی زمانی سبزی» معاون بازار سازمان بورس، گفت: بازار اختیار معامله از ابتدای سال شاهد رشد بوده این یعنی زمین بازی فعالان بازار تغییر کرده است شاهد توسعه بازار اختیار معامله هستیم در بازار آتی تلاش کردیم تا قرار داد آتی تک سهم رونمایی شود.

او افزود: شستا، گام بانک صادرات، شتران سه نمادی هستند که بر روی آنها قرارداد آتی سهام را داریم.

قرارداد آتی سهامی که عشقی رئیس سازمان بورس درخصوص آن، گفت: یکی دیگر از ابزارهای که برای دو طرفه شدن بازار به آن‌ نیاز بود قرارداد آتی سهام است که با همکاری بخش‌های مختلف امروز به ثمر ننشت البته تست‌های آن چند وقتی بود که انجام می‌شود.

او افزود: این قرارداد یک ابزارهای پر ریسک محسوب می‌شود در کنار ابزارهای کم ریسک نیازمند ابزار پر ریسک هم برای معامله گران حرفه‌ای بودیم این ابزار قابل استفاده برای عموم سرمایه گذاران نیست این ابزار را افراد عادی با دانش کم نمی‌توانند استفاده کنند این قرار داد در کنار قرار داد اختیار معامله می‌تواند استراتژی مناسبی برای معامله گران فراهم کند در کل این قرار داد به ثبات بازار و پیش بینی پذیر شدن بازار کمک کند.

در ادامه، گودرزی مدیرعامل بورس تهران، گفت: امروز از سایت بورس تهران هم رونمایی می‌شود تعاملی بودن این سایت از ویژگی‌های آن است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان