قیمت طلا افزایش یافت
قیمت طلا افزایش یافت
قیمت طلا در معاملات امروز هم افزایش یافت و هر اونس به 2023.34 دلار رسید.

به گزارش خبربین آنلاین؛ از آنجایی که ارزش دلار کاهش یافت و به دنبال انتشار آمارهای ضعیف‌تر از انتظار آمریکا که گمانه‌زنی در مورد پایان یافتن چرخه افزایش نرخ بهره آمریکا را تقویت کرد، قیمت طلا در معاملات بازارهای جهانی افزایش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای با ۳ دلار و ۹۸ سنت افزایش ۲۰۲۳.۳۴ دلار فروخته شد.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار گفت: « نوسانات قیمت طلا احتمالا در آستانه انتشار آمارهای حقوق و دستمزد بخش غیرکشاورزی آمریکا در روز جمعه محدود می‌شود.»

قیمت طلا در روز دوشنبه با احتمال کاهش نرخ بهره آمریکا به رقم بی‌سابقه ۲۱۳۵.۴۰ دلار در هر اونس رسید اما پس از آن به علت بلاتکلیفی در مورد زمان‌بندی شروع این کاهش، ۱۰۰ دلار را در همان روز از دست داد.

آمارهای منتشره در روز سه‌شنبه نشان داد، ایجاد مشاغل جدید در آمریکا در ماه اکتبر به کمترین رقم در بیش از ۲ سال و نیم اخیر رسیده است که نشان می‌دهد افزایش نرخ بهره، تقاضا برای کارگران را کم می‌کند.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزها ۰.۱ درصد کاهش یافت. این امر سبب می‌شود قیمت طلا برای مالکان ارزهای دیگر ارزان‌تر شود.

اکنون تمرکز بازار به انتظار آمار حقوق و دستمزدها در بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه نوامبر که قرار است روز جمعه منتشر شود، معطوف شده است. این آمار می‌تواند سرنخ‌های بیشتری در مورد چشم‌انداز نرخ بهره در آستانه نشست سیاست‌گذاری فدرال رزرو در هفته آینده به دست دهد.

تاجران ۶۰ درصد احتمال می‌دهند که نرخ بهره در ماه مارس سال آینده کاهش یابد. کاهش نرخ بهره هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است کم می‌کند.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، قیمت طلا ممکن است به محدوده ۲۰۳۳ تا ۲۰۳۹ دلار در هر اونس افزایش یابد.