قیمت طلا امروز ۱ خرداد ۱۴۰۲
قیمت طلا امروز ۱ خرداد ۱۴۰۲
امروز (دوشنبه 1 خرداد) قیمت طلا در بازارهای جهانی با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۱۹۹۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.

به گزارش خبربین آنلاین: قیمت طلا تغییر چندانی در اولین ساعات معاملات در امروز (دوشنبه) نداشته است و بازارها منتظر مذاکرات بیشتر بین قانون‌گذاران آمریکا درمورد بالابردن سقف بدهی هستند و همچنین و تمرکز آنها بر سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکاست.

مذاکرات درمورد سقف بدهی آمریکا در هفته گذشته به هیچ نتیجه‌ای نرسید. اما جو بایدن رئیس‌جمهور این کشور و کوین مک‌کارتی سخنگوی مجلس نمایندگان قرار است گفتگوهای خود را برای جلوگیری از به تعویق افتادن بدهی آمریکا ادامه دهند.

اظهارنظرهای سخت‌گیرانه از سوی مقامات فدرال رزرو آمریکا و احتمال ادامه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور باعث شد تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن طی هفته گذشته کاهش یابد و قیمت آن را از سطح ۲۰۰۰ دلار پایین‌تر بیاورد.

اما اظهارات جروم پاول رئیس خزانه‌داری آمریکا درمورد این‌که احتمالاً فدرال رزرو مجبور نیست بازهم نرخ بهره را افزایش دهد، تا حدی از قیمت طلا در روز جمعه حمایت کرد. اما طلا بازهم با یک کاهش هفتگی ۲ درصدی روبرو شد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۱۹۹۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.

اطلاعات فعالیت کارخانه‌ای در ماه مه در آمریکا هم در هفته جاری منتشر می‌شود و انتظار می‌رود سرنخ‌های بیشتری درمورد روند رشد بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا ارائه دهد. رشد اقتصاد آمریکا در بحبوحه افزایش نرخ بهره و تورم بالا آهسته شده‌است.

انتظار می‌رود تمایل به طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در ادامه سال جاری میلادی و با بدتر شدن شرایط اقتصادی آمریکا افزایش یابد. بازارها همچنین منتظر توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا ماه ژوئن هستند که می‌تواند بیش‌از پیش‌از این فلز گرانبها حمایت کند.

قیمت نقره امروز با ۰.۵۴ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۹۳ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۵ درصد کاهش ۱۰۶۶ دلار و ۷ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم