قیمت طلا پایین می‌آید؟
قیمت طلا پایین می‌آید؟
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، گفت: ممکن است در روزهای آینده اخبار مثبت سیاسی و اقتصادی یا نوسانات بازار ارز تا حدودی بازار طلا و سکه را نیز تحت تاثیر قرار دهد اما انتظار نوسان شدید در بازار نمی‌رود.

به گزارش خبربین آنلاین: «نادر بذرافشان» رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار سکه و طلا، اظهار کرد: در اولین روز کاری هفته قیمت انس جهانی طلا ۱۴ دلار افزایش یافت همچنین بازارهای داخلی نیز امروز تا حدودی افزایش قیمت نسب به کاهش چشمگیر هفته گذشته داشت.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، افزود: در بازارهای داخلی قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۵ هزار تومان، سکه تمام ۵۰۰ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم۳۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۵۰ هزار تومان و ربع سکه نیز ۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

وی درباره علت افزایش قیمت‌ها در بازار، گفت: بخشی از این افزایش، به دلیل رشد قیمت انس جهانی و بخشی دیگر به نوسانات قیمت ارز بود اما بازار طلا و سکه همچنان در رکودی که از دو هفته پیش آغاز و در هفته گذشته تشدید شد قرار دارد.

بذرافشان با بیان اینکه شرایط بازار در وضعیت خوبی قرار دارد، خاطر نشان کرد: به اعتقاد من در این هفته نباید کاهش یا افزایش خاصی داشته باشیم و پیش بینی این است که حدود ۲ تا ۵ درصد نوسان افزایشی یا کاهشی داشته باشیم که طبیعی است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، تصریح کرد: با توجه به این کاهش هفته گذشته چشمگیر بود به نظر نمی‌رسد که بازار به سمت قیمت‌های کاهشی بیشتر برود و نوسان در همین حدود خواهد بود.

بذرافشان درباره حباب سکه نیز، گفت: حباب سکه در هفته پیش نسبت به اوایل هفته حدود ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کاهش داشت ولی امروز حدود ۲۰۰ هزار تومان افزایش حباب سکه را در بازار داشتیم.

وی در پایان تاکید کرد: ممکن است در روزهای آینده اخبار مثبت سیاسی و اقتصادی یا نوسانات بازار ارز تا حدودی بازار طلا و سکه را نیز تحت تاثیر قرار دهد اما انتظار نوسان شدید در بازار نمی‌رود و هموطنان می‌توانند خرید سکه و طلا را انجام دهند.

بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران در بازار امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون ۳۲۹ هزار ۳۰۰ تومان شد. سکه طرح جدید ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورد. قیمت نیم سکه ۱۵ میلیون ۵۵۰ هزار تومان شد و ربع سکه به ۱۰ میلیون ۵۵۰ هزار تومان رسید همچنین، قیمت سکه گرمی در بازار ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است همچنین، انس جهانی طلا امروز ۱۹۶۲ دلار شد.

منبع: اقتصاد آنلاین