لایحه بودجه ۱۴۰۳ به زودی نهایی می‌شود
لایحه بودجه ۱۴۰۳ به زودی نهایی می‌شود
علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت از نهایی‌شدن لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ طی دو جلسه پیش‌روی هیات دولت خبر داد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ در حاشیه جلسه هیات دولت درباره آخرین وضعیت تدوین بودجه سال ۱۴۰۳، گفت: ادامه بررسی لایحه بودجه سال آینده، امروز هم در هیات دولت دنبال شد که تقریبا دور اول بررسی متون پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه، پایان یافت؛ به نظر می‌رسد در دو جلسه‌ی آینده، لایحه بودجه نهایی شود.

سخنگوی دولت به ارائه گزارشی از سوی معاونت علمی ریاست‌جمهوری درباره میزان حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: وزارت نفت و نیرو، به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را در زمینه حمایت از نخبگان کسب کردند.

وی افزود: جلسه امروز مختص به ادامه بررسی بودجه ۱۴۰۳ بود و با سرعت دولت در برگزاری جلسات فوق‌العاده، تقریبا امروز دور اول بررسی متون پیشنهادی به پایان رسید؛ در این فرآیندهای بررسی اولیه، معمولا پیشنهاداتی از سوی دستگاه‌ها مطرح می‌شود که طی روزهای آتی، موارد اصلاحی آن انجام میگیرد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم طی دو جلسه عادی و یا فوق‌العاده در دولت، بودجه را نهایی کنیم و در صورت نهایی شدن لایحه برنامه هفتم و تطبیق بودجه با برنامه، امکان ارسال به مجلس وجود خواهد داشت.

بهادری جهرمی در جلسه امروز درباره حمایت دستگاه‌ها از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان گزارش داده شد و وزارت نفت در این زمینه رتبه اول را کسب کرد.