لزوم دریافت کد یکتا برای واحدهای صنفی
لزوم دریافت کد یکتا برای واحدهای صنفی
رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اجباری بودن دریافت کد یکتا توسط واحدهای صنفی اظهار کرد: کد یکتا متصل به حساب بانکی افرادی می‌شود که فعالیت اقتصادی دارند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ حمیدرضا رستگار،  رئیس اتاق اصناف در گفتگویی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت، خدمات الکترونیک است، اظهار کرد: یعنی یک سری خدمات نهادهای دولتی باید در بستر الکترونیکی انجام شود و یک سری مجوزها از سوی درگاه مجوزها اعطا شده و در ادامه نیز بحث الکترونیکی شدن روی داد که در دستور کار دولت است.

وی با بیان اینکه الکترونیکی کردن مجوزها نیازمند آن است که تمام کسانی که دارای مجوز کسب و کار هستند برای دریافت تسهیلاتی که دولت ارائه می‌دهد باید کد یکتا را داشته باشند، اظهار کرد: کد یکتا متصل به حساب بانکی افرادی می‌شود که فعالیت اقتصادی دارند. بیشتر افراد باید جسم مجوز را با خود می‌بردند و یا استعلامی از نهادهای ذیربط انجام می‌شد تا اعتبار پروانه کسب بررسی می‌شد. با الکترونیکی شدن و ایجاد کد یکتا نیازی نیست که اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای پروانه کسب هستند مجوز را با خود ببرند.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: مهمترین موضوعی که اتاق اصناف و اتحادیه‌ها دنبال می‌کنند آن است که همه فعالان اقتصادی باید پروانه کسب داشته باشند.

وی ادامه داد: سپس آنکه این مجوزها مورد تأیید درگاه ملی مجوزها باشد. با کد یکتایی که افراد دریافت می‌کنند هم افرادی که مجوز دارند و یا مجوز قدیمی دارند و نیازمند به روز شدن هستند، عملیات به روز رسانی خود را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه تهران دارای ۱۳۵ اتحادیه و نزدیک به ۵۰۰ هزار واحد صنفی دارای پروانه هستند و همه آنها باید کد یکتا را دریافت کنند، افزود: افرادی که پروانه کسب ندارند حتماً باید با این کد یکتا مجوز کسب و کار را دریافت کنند.

رئیس اتاق اصناف تهران همچنین با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم این است که همه مردم تا پایان این ماه باید برای دریافت کد یکتا به آدرس الکترونیکی اقدام کنند، اظهار کرد: غیر از آن افراد صنفی می‌توانند به اتحادیه مرتبط مراجعه کنند و اتحادیه‌ها نیز این کد را ارائه می‌کنند.