لیست‌های اصلی انتخابات مجلس دوازدهم در تهران کدامند؟+جدول
لیست‌های اصلی انتخابات مجلس دوازدهم در تهران کدامند؟+جدول
در فرصت دو ماه مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی برخی لیست‌های انتخاباتی گروه‌های مختلف سیاسی با سرلیستی افراد خاص شکل گرفته است.

به گزارش خبربین آنلاین، تا زمان برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی زمان زیادی باقی نمانده است و آرایش انتخاباتی گروه‌های مختلف کم کم در حال شکل گیری است. برخی از این گروه‌ها با چراغ خاموش و موتور روشن در حال حرکت هستند و برخی از گروه‌ها و جریانات سیاسی نیز با برگزاری جلسات انتخاباتی لیست‌های خود را با رویکرد تبلیغاتی از هم اکنون معرفی کرده‌اند.

در همین رابطه افرادی چون «محمدرضا عارف»، «علی لاریجانی»، «محمدرضا باهنر»، «حسن روحانی» و … فعالیت انتخاباتی قابل توجهی داشته‌اند. درواقع کم کم لیست‌های انتخاباتی منتسب به افراد مختلف و با سرلیستی شخصیت‌های خاص سیاسی در حال شکل گیری است و اگرچه هنوز نهایی نشده است اما آرایش انتخاباتی این گروه‌ها تا حدود زیادی مشخص شده است.

علی لاریجانی که بسیاری از نمایندگان ادوار گذشته مجلس را دعوت به شرکت در انتخابات کرده در این حوزه محل رجوع بسیاری از افراد قرار گرفته است. گفته می‌شود اعتدالیون نیز با سرلیستی «محمدباقر نوبخت» قرار است در انتخابات شرکت کنند. حسن روحانی در این حوزه محل رجوع برخی گروه‌های سیاسی شده است. وی با اعضای برخی احزاب اصلاح طلب نیز دیدار و گفت و گو کرده است.

اصلاح طلبان که به گفته «محمدرضا باهنر» لیست انتخاباتی را تهیه کرده‌اند به طور چراغ خاموش در حال حرکت هستند. حزب کارگزاران در این حوزه برای حضور در انتخابات مصر  به نظر می‌رسد و حتی گفته شد که با محوریت این حزب در تهران لیستی در حال تهیه شدن است. اخباری از تحرکات انتخاباتی «محمدرضا عارف» به گوش می رسد که وی نیز در حال رایزنی با استانداران مختلف برای شرکت جریان اصلاحات در انتخابات است. حضور این جریان سیاسی در انتخابات اگرچه در تهران با ابهاماتی همراه شده است اما به نظر می‌رسد که اصلاح طلبان برای شهرستان‌ها برنامه کامل و مدونی دارند که عارف دست به کار شده است.

به هر جهت فضای سیاسی کشور نشان می‌دهد که گروه‌های مختلف در حال آماده سازی برای حضور در انتخابات هستند. از این رو می‌توان حداقل ۶ لیست را به عنوان لیست‌های اصلی در انتخابات مجلس دوازدهم معرفی کرد. هر چند که احتمال ائتلاف این لیست‌ها و همچنین انتشار لیست‌های ادغامی نیز وجود دارد که تعداد لیست‌های احتمالی ارائه شده در انتخابات را بالا می‌برد یا اینکه از تعداد آن‌ها خواهد کاست اما به هر جهت در مشاهدات کلی و ابتدایی به خوبی می‌توان ۶ لیست را در تهران شناسایی کرد که در جدول زیر نمایان هستند.