مبینا نعمت‌زاده سهمیه المپیک گرفت
مبینا نعمت‌زاده سهمیه المپیک گرفت
عضو تیم ملی تکواندو بانوان ایران با برتری مقابل تکواندوکاری از ژاپن موفق به کسب سهمیه حضور در بازی‌های المپیک شد.

به گزارش خبربین آنلاین : رقابت‌های کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا صبح امروز با حضور ۹۴ تکواندوکار از ۳۳ کشور به میزبانی چین در سالن «شانگسی» شهر «تای آن» آغاز و مبینا نعمت‌زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم موفق به کسب سهمیه حضور در بازی‌های المپیک شد.

وی دور نخست را قرعه استراحت  پشت سر گذاشت و سپس «داکاستا» از تیمور را در دو راند متوالی شکست داد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. نعمت‌زاده در این مرحله در مبارزه با «اوکاموتو» از ژاپن در دو راند و با نتایج ۸ بر صفر و ۱۱ بر۴ صاحب برتری شد و با صعود به دیدار نهایی سهمیه حضور در المپیک را کسب کرد.  بدین ترتیب برای نخستین بار تکواندو ایران در بخش بانوان با دو سهمیه راهی المپیک می‌شود.

تیم ملی تکواندو ایران پیش از این توسط ناهید کیانی و مهران برخورداری برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس دو سهمیه کسب کرده بود و این سومین سهمیه حضور در المپیک تکواندو ایران به شمار می‌رود.

فردا شنبه ۲۶ اسفندماه در روز دوم این مسابقات تکواندوکاران اوزان ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم در گروه زنان، ۵۸- و ۸۰+ کیلوگرم در گروه مردان به مصاف هم خواهند رفت که آرین سلیمی در وزن ۸۰+ کیلوگرم پیکار می‌کند.