واکنش‌های متفاوت مطبوعات جهان به عدم راه یابی تیم ملی به فینال جام ملت های آسیا
واکنش‌های متفاوت مطبوعات جهان به عدم راه یابی تیم ملی به فینال جام ملت های آسیا
سایت آمریکایی ESPN در گزارشی نوشت که نسل طلایی فوتبال ایران بهترین و یا شاید آخرین فرصت خود را برای قهرمانی در آسیا از دست داد.

به گزارش خبربین آنلاین:  نسل طلایی ایران بهترین یا شاید آخرین فرصت خود را برای قهرمانی در آسیا از دست داد. این تیتر سایت مشهور ESPN در واکنش به شکست ایران مقابل قطر در نیمه نهایی جام ملت های آسیا بود.

تیم ملی کشورمان آخرین بار در سال ۱۳۵۵ فاتح آسیا شد و نزدیک به ۵۰ سال است نتوانسته حتی به فینال راه یابد. در ۲ دوره قبلی تیم ملی به نیمه نهایی رسید ولی نتوانست به مسابقه پایانی صعود کند.

ESPN همچنین نوشت که «قطر تمام بازی‌هایش را در جام جهانی باخت ولی توانست ایران، مدعی بزرگ قهرمانی را شکست دهد و به فینال راه یابد. عجب پیشرفتی».

الجزیره با تیتر «عجب آغازی، عجب پایانی، چه مسابقه‌ای شد» به استقبال این مسابقه رفت و نوشت که «ایران هر چه در توان داشت در پایان بازی گذاشت. توپ به دیرک خورد، دروازه‌بان مهار کرد، چندین کرنر زده شده شد ولی در نهایت قطر برد».

الریاضیه عربستان از سومین فینال عرب در جام ملت های آسیا پس از سال ۱۹۹۶ و ۲۰۰۷ و از فرصت سوزی بازیکنان ایران نوشت.

الرایه قطر نوشت که «عنابی‌ها تیم قدرتمند ایران را شکست دادند و حالا باید با برادران اردنی دیدار کنند».

اتلتیک انگلیس از دومین حضور متوالی قطر در فینال آسیا صحبت کرد و CBS آمریکا نوشت که «داستان سیندرلایی اردن در مقابل مدافع عنوان قهرمانی در فینال آسیا».

ری هادسون گزارشگر معروف فوتبال اروپا در صفحه شخصی خود نوشت که «از اینکه نتوانستم بازی ایران و قطر را گزارش کنم،‌ حسادت می‌کنم. دیداری جادویی و تماشایی. همه چیز مرتب عوض می شد و فوق العاده بود. عجب مسابقه‌ای!»