ولی‌الله محمدی نصرآبادی سفیر ایران در مالزی شد
ولی‌الله محمدی نصرآبادی سفیر ایران در مالزی شد
ولی الله محمدی نصرآبادی سفیر جدید ایران در مالزی در آستانه عزیمت به محل ماموریت با وزیر امور خارجه دیدار و گزارشی از برنامه‌های دوره کاری پیش رو ارائه کرد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ ولی‌الله محمدی نصرآبادی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در مالزی در آستانه عزیمت به محل ماموریت با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گزارشی از حوزه ماموریت خود و برنامه‌های دوره کاری پیش رو در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور در زمینه‌های مختلف را تشریح کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به‌ اهمیت مالزی در جهان اسلام و جنوب شرق آسیا، روابط فیمابین را دارای اهمیت ویژه‌ای توصیف و بر ضرورت گسترش مناسبات و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف اقتصادی، علمی و فناوری ، بهداشتی، کشاورزی، فرهنگی و گردشگری تأکید کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به حضور ایرانیان در مالزی، لزوم ارائه خدمات مناسب کنسولی به آنان را مورد تأکید قرار داد.

ولی‌الله محمدی نصرآبادی پیش از این در مسؤولیت‌هایی چون معاون و رئیس اداره اول آفریقا، معاون مدیرکل شرق و جنوب آفریقا، مدیرکل و دبیر ستاد آفریقا، دستیار وزیر و مدیرکل آفریقا، کاردار ایران در آفریقای جنوبی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های اندونزی، غنا، توگو و تیمور شرقی و اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) خدمت کرده است.