ویرانی گسترده در غزه مقاومت را قوی‌تر می‌کند
ویرانی گسترده در غزه مقاومت را قوی‌تر می‌کند
رئیس شورای حزب‌الله لبنان در سخنانی گفت که حدود 20 هزار شهید و ویرانی گسترده در غزه مسئولیت و توانمندی مقاومت را افزایش خواهد داد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ سید هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان امروز (پنج آذر) در مراسم ختم یکی از شهدای حزب‌الله به نام «شهید عباس محمد رعد» گفت که سلاح حزب‌الله عاملی است که لبنان را از تجاوزات دشمن مصون می‌دارد.

به نوشته وبگاه شبکه المیادین، هاشم صفی الدین گفت که اگر طرح و پروژه آمریکا در غزه به ثمر می‌نشست، بی تردید کوچ اجباری ساکنان این باریکه حتمی بود و اینکه طرح تغییر بافت جمعیتی غزه هنوز به پایان نرسیده و از فکر اسرائیل و آمریکا نیفتاده است.

این مقام حزب‌الله همچنین به توان و سلاح مقاومت لبنان اشاره کرد و گفت: «مادامیکه سلاح مقاومت می‌تواند اسرائیل را به دقت هدف قرار دهد، به این معناست که این سلاح لبنان را از تجاوزات مصون می‌دارد».

هاشم صفی الدین تأکید کرد که صحنه‌های ویرانی و کشتار در غزه اهمیت سلاح مقاومت در لبنان را ثابت کرد.

او با اشاره به حملات حزب‌الله لبنان به مواضع صهیونیست‌ها در ۵۰ روز گذشته، گفت که دستاوردهای مقاومت در مرز لبنان حائز اهمیت بالایی است و اکنون نیز مسئولیت مقاومت در برابر فلسطین با حدود ۲۰ هزار شهید غزه و ویرانی گسترده‌ای که به وجود آمده، افزایش یافته است.

رئیس شورای اجرایی لبنان تأکید کرد که ویرانی گسترده در غزه و تعداد بالای شهدا، مقاومت را قو‌ی‌تر از گذشته خواهد کرد.

او گفت: «صحنه‌هایی که امروز می‌بینیم بشارت دهنده است، هرچند با تلفات بالا و فداکاری‌ها همراه شده است، اما ثابت می‌کند که تنها گزینه مردم منطقه، مقاومت است».

در این مراسم، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز با تاکید بر اینکه «اسرائیل مجبور به پذیرش آتش‌بس شد»، تصریح کرد که اگر پایداری مقاومت نبود، روند مبادله اسرا صورت نمی گرفت و این توافق، براساس شروط جنبش «حماس» حاصل شد.

این مقام حزب‌الله درباره وضعیت میدانی نیروهای مقاومت در منطقه، با بیان اینکه مقاومت هیچ آسیبی ندیده و از توان آن کاسته نشده است؛ تأکید کرد: «ما علاوه بر عراق و یمن، در لبنان نیز با این دشمن مواجه هستیم و این تلاش بنیادین، به نتیجه خواهد رسید».