پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل آزادراه قزوین رشت
پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل آزادراه قزوین رشت
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام پرداخت 300 میلیارد تومان اعتبار جدید به پروژه آزادراه قزوین رشت، خبرداد که بخش باقی‌مانده این آزادراه حد فاصل منجیل تا رودبار تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ در راستای سیاست دولت مبنی بر اختصاص اعتبار بودجه‌ای به طرحهای عمرانی دارای پیشرفت بالای ۶۰ درصد، داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد،‌ با تخصیص مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، قطعه باقی‌مانده از آزادراه ۱۳۸کیلومتری قزوین – رشت حد فاصل منجیل تا رودبار تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

* حد فاصل منجیل تا رودبار تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: با پرداخت مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان طی روزهای گذشته از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، تنها قسمت باقی‌مانده از آزادراه ۱۳۸کیلومتری قزوین – رشت حد فاصل منجیل تا رودبار به طول حدود ۸,۲ کیلومتر تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

در راستای پاسخ به مطالبات چندین ساله مردمی در خصوص بهره‌برداری از فاز نهایی آزادراه قزوین – رشت حد فاصل منجیل تا رودبار، از ابتدای امسال، مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی به این پروژه اختصاص یافته که ۳۰۰ میلیارد از این مبلغ در دی‌ماه پرداخت شده است.

عملیات اجرایی این پروژه، مشتمل بر شش دستگاه پل بزرگ جمعاً به طول ۱۵۷۶ متر، شامل اجرای ۳۱۴ عدد شمع بتنی و چهار دستگاه تونل جمعاً به طول ۲۸۷۶ متر است که لاینینگ و روسازی بتنی دو دستگاه از تونل‌های قطعه ابتدایی به طول ۹۲۷ متر و لاینینگ یک دستگاه تونل قطعه دوم به طول ۸۰۳ متر تکمیل شده است. همچنین در یک دستگاه تونل دیگر قطعه دوم به طول ۱۱۴۶ متر، عملیات حفاری طاق تکمیل شده و عملیات لاینینگ با پیشرفت حدود ۱۰۲۱ متر (باقی‌مانده ۱۲۵ متر) در حال اجراست.