پیام تسلیت مدیران فرهنگی ـ هنری در پی درگذشت ناصر طهماسب
پیام تسلیت مدیران فرهنگی ـ هنری در پی درگذشت ناصر طهماسب
مدیران فرهنگی ـ هنری کشور در پیام‌هایی جداگانه درگذشت ناصر طهماسب دوبلور پیشکسوت کشورمان را تسلیت گفتند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ مدیران فرهنگی ـ هنری کشور در پیام‌هایی جداگانه درگذشت ناصر طهماسب دوبلور سرشناس کشورمان را تسلیت گفتند.

رئیس رسانه ملی در پیامی درگذشت ناصر طهماسب دوبلور پیشکسوت کشورمان را تسلیت گفت.

متن پیام رئیس رسانه ملی بدین شرح است:

«انالله و اناالیه راجعون
درگذشت استاد ناصر طهماسب، صاحب صدای جادویی و دلنشین و به یاد ماندنی سال‌های طولانی در رادیو و تلویزیون تلخ است. مرحوم طهماسب چه در بازیگری و چه در صداپیشگی، هنرمندی توانمند بود و مستندهای فراوانی با دم گرم او، دیدنی و شنیدنی شدند. فقدان این چهره تاثیرگذار هنر دوبله را به خانواده آن مرحوم ، دوستان و جامعه هنری تسلیت می‌گویم.

پیمان جبلی
رییس سازمان صدا و سیما»

پیام تسلیت معاون سیما

همچنین محسن برمهانی معاون سیما در پیامی درگذشت ناصر طهماسب را تسلیت گفت.

متن پیام معاون سیما به این شرح است:

«انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت «ناصر طهماسب» از هنرمندان پیشکسوت و برجسته تلویزیون موجب تاسف و تالم اینجانب شد.

این هنرمند ارزنده که ستاره‌ای درخشان و ماندگار در هنر دوبله بود با صدای منحصر به فرد خود طی سال‌ها فعالیت هنری در کارهایی برجسته هنرنمایی و با لحن‌های متفاوت به جای شخصیت‌های معروف و نام آشنای سینمای جهان صداپیشگی کرد. او با روحیه‌ای که داشت هنرمندان فراوانی را پرورش داد و الگوی بسیاری از گویندگان و مدیران دوبله این سرزمین شد.

ابوالفتح با بازی علی نصیریان در سریال «هزاردستان» اثر زنده یاد علی حاتمی و جانی سکا در نقش بلال در فیلم «محمد رسول الله» از به یادماندنی ترین نقش‌هایی است که وی گویندگی آن‌ها را برعهده داشته است.

اینجانب ضمن ابراز تاسف از فقدان این هنرمند و دوبلور پیشکسوت تلویزیون، درگذشت مرحوم ناصر طهماسب را به خانواده آن مرحوم و دوستان و جامعه هنری تسلیت می‌گویم و از درگاه ایزد منان برای بازماندگان صبر جزیل خواستارم.»

پیام رییس سازمان سینمایی سوره

حمیدرضا جعفریان رییس سازمان سینمایی سوره نیز پیام تسلیتی را منتشر کرد.

متن این پیام تسلیت به شرح زیر است:

«درگذشت استاد ناصر طهماسب در ایامی که شمیم «حقیقت» در هوای سینمای ایران پیچیده و سینمای مستند به جشن نشسته بود، خیلی زود کام ما را به تلخی کشاند.

صلابت صدای او سهم ویژه‌ای از خاطرات چند نسل از آثار ماندگار سینمای جهان در سال‌های دورتر دارد و در سال‌های اخیر، اعتبار همین صدا به پشتوانه‌ای برای مستندسازان جوان سینمای انقلاب تبدیل شد تا راوی رنج‌های ایران باشند.

طنین رازآلود صدای ناصر طهماسب با وجود تمام بی‌مهری‌هایی که در سال‌های اخیر دید، هیچ‌گاه در حافظه سینمای خاموش نخواهد شد و پاسداشت میراث ماندگارش دینی است که بر گردن دلسوزان «سینمای مستند» و «تاریخ معاصر» باقی خواهد ماند.

حمیدرضا جعفریان
رییس سازمان سینمایی سوره»

پیام دبیر جشنواره بین المللی فیلم فجر

دبیر چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در پیامی درگذشت ناصر طهماسب را تسلیت گفت.

در پیام مجتبی امینی آمده است: «با نهایت تاسف، یکی دیگر از استادان و پیشکسوتان وزین دوبله و سینمای ایران، از میان ما پر کشید.

درگذشت استاد ناصر طهماسب که از مفاخر هنر این سرزمین و صدای ماندگار هنر دوبله محسوب می‌شد و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت را به خانواده محترم آن زنده‌یاد و جامعه سینمایی و دوبله ایران تسلیت عرض نموده؛ از درگاه خداوند مهربان برای آن عزیز سفر کرده روحی شاد و مغفرت مسألت دارم.»