پیگیری مسکن کارگران توسط قرارگاه ویژه از اول سال آینده
پیگیری مسکن کارگران توسط قرارگاه ویژه از اول سال آینده
به‌پیشنهاد وزیر کار مقرر شد کمیته‌ای در راستای مسکن کارگران ایجاد شود که از اول سال آینده مسکن کارگران را پیگیری کنند.

به گزارش خبربین آنلاین:  در جلسه روز گذشته، یکشنبه، شورای‌عالی کار وزیر کار پیشنهاد تشکیل قرارگاه مسکن کارگری را با حضور نماینده کارگران, کارفرمایان و دولت داد.

به‌پیشنهاد وزیر کار در جلسه دیروز تعیین مزد ۱۴۰۳ توجه به اختصاص بخش قابل ملاحظه‌ای از سبد هزینه کارگران به مسکن، قرار شد یک کمیته سه‌نفره با حضور نماینده کارگران، کارفرمایان و وزیر کار تشکیل شود و از اول سال آینده مسکن کارگران را پیگیری کنند.

صولت مرتضوی گفت: باید به بحث مسکن توجه ویژه داشته باشیم، بارها پیشنهاد دادم یک شورایی تشکیل شود و نماینده‌ای از سه شریک اجتماعی در آن عضو باشد.

آیت اسدی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در واکنش به اظهارات وزیر گفت: تصویب کارگروه مسکن کارگری هم مثل مزد منطقه‌ای برای انحراف افکار است؛ زیرا ۶ ماه قبل آن را تصویب کردیم و وزیر کار قول داد همهٔ امکانات وزارتخانه برای مسکن کارگری در اختیار قرار گیرد، اما کاری از پیش نرفت و دوباره می‌خواهند مصوبهٔ قبلی را تصویب کنند‌.

اسدی چندی پیش هم درباره آخرین وضعیت مصوبات جلسه شورای‌عالی کار پیرامون ایجاد قرارگاه مسکن کارگران گفته بود: یکی از مصوبات ایجاد قرارگاه مسکن کارگری بود که با تغییر معاونت تعاون باعث ایجاد تعلل در فرآیند اجرا شد. طبق قولی که داده‌اند قرار است تا پایان سال اقداماتی برای کارگران انجام دهند.

عضو کارگری شورای‌عالی کار تأکید کرده بود: ما از هر طرح و برنامه‌ای که به معیشت کارگران کمک کند استقبال می‌کنیم؛ در رابطه با مسکن کارگری نیز پیشنهادات و راهکارهایی داریم که اگر به آن عمل کنند، تا اندازه‌ای مشکلات مسکن کارگران حل می‌شود وگرنه در شرایط فعلی، کارگران توان پرداخت اجاره خانه ندارند چه برسد به خرید خانه.