کاهش ۷ درصدی تردد بین استانی در نوروز امسال
کاهش ۷ درصدی تردد بین استانی در نوروز امسال
مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: از ابتدای طرح نوروزی (۲۴ اسفند) تا ۳ فروردین، بطور متوسط دو میلیون و ۱۲ هزار وسیله نقلیه، روزانه رفت و آمد بین استانی داشته اند.

به گزارش خبربین آنلاین:  ایمان محرابی نیا، مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: این میزان رفت و آمد در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷ درصد کاهش داشته است.
محرابی نیا گفت: در همین مدت، بیشترین تخلیه وسایل نقلیه از تهران و البرز با ۹۴۱ هزار خودرو ثبت شده است و بیشترین انباشت نیز با ۲۷۸ هزار وسیله نقلیه در استان مازندران به ثبت رسیده است.
وی همچنین بیشترین حجم رفت و آمد از ۲۴ اسفند تا ۳ فروردین را به ترتیب در محور‌های کرج – چالوس، آزادراه قزوین – رشت، فیروزکوه – قائم شهر، رودهن – آمل و آزادراه باغچه – مشهد دانست و ترافیک این مسیر را افزایشی اعلام کرد.
مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور افزود: هم اکنون محور چالوس در مسیر جنوب به شمال حد فاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه و آزادراه تهران – شمال مسیر جنوب به شمال حد فاصل تونل شماره ۱۷ تا شهرستانک پر رفت و آمد بوده است.
محرابی نیا همچنین محدوده تونل البرز را هم از محور‌های پر رفت و آمد تا ساعت ۱۰ بامداد ۴ فروردین اعلام کرد.
او همچنین ترافیک محور هراز – فیروزکوه و آزادراه قزوین رشت در هر دو مسیر رفت و برگشت را تا ظهر ۴ فروردین، روان عنوان کرد و درباره رفت و آمد تهران – قم نیز گفت: تنها در محدوده بهشت زهرا بار ترافیکی سنگین ثبت شده است.
مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور از بارش باران در محور‌های کردستان، فارس و کرمان نیز خبر داد.