کاهش ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس تهران
کاهش ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس تهران
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 10 هزار واحدی همراه شد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاهشی قرار گرفت. شاخص کل در پایان معاملات ۱۰ هزار واحد کاهش یافت و به رقم ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۲۲ واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با کاهش ۲ هزار و ۶۳۶  واحد به رقم ۷۴۴ هزار و ۶۵۹ واحد رسید. ارزش بازار که ناشی از ارزش روز ۶۰۰ شرکت بورسی است به بیش از ۷ میلیون و ۵۰۸ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۷.۱ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۴۰۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۹۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند اما میزان کاهش‌ها زیر یک درصد بود. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۴۶ درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۳۵ درصد افت کردند.

شاخص آزاد شناور ۰.۵۵ درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس ۰.۶۳ درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰.۲۶ درصد افت کرد.

امروز نماد پتروشیمی جم، بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته و برعکس نمادهای فولاد مبارکه، شستا، کشتیرانی، ایران‌خودرو، پتروشیمی خلیج‌فارس و مپنا بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران امروز وضعیت رو به رشد بود بگونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با ۳۳ درصد افزایش به رقم ۲۶ هزار و ۲۳۰ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و ۴۹۰ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس ۳۹۹ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۶.۱ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۲۶۷ هزار معامله و به ارزش ۴ هزار و ۴۸۸ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس امروز ۰.۱۳ درصد رشد کرد اما این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۲۸ درصد افزایش یافتند.

شاخص بازار اول فرابورس ۰.۱۹درصد رشد کرد اما شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۱۱ درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای سنگ‌آهن گهرزمین، انتخاب الکترونیک، صبا فولاد خلیج‌فارس بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای آریا ساسول، فولاد هرمزگان، پتروشیمی زاگرس، ایران‌خودرو دیزل بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.