کدام خودروهای برقی در داخل تولید می شوند؟
کدام خودروهای برقی در داخل تولید می شوند؟
به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت در سال آینده هشت مدل خودرو برقی تولید داخل به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبربین آنلاین؛  علی‌آبادی صبح امروز در مراسم رونمایی از تاکسی‌های برقی، اظهار کرد: سابقه علمی برقی سازی خودروها از ۳۰ سال پیش در ایران وجود داشته و در گروه مپنا ۱۰ سال است که به صورت تخصصی این کار را پیگیری می‌شود.

وی در ادامه افزود: امروز نه تنها دانش برقی سازی خودروها در کشور وجود دارد، بلکه نهادینه نیز شده است و در نظر داریم سال آینده از هشت خودروی برقی تولید داخل بهره‌برداری کنیم.

علی آبادی با تاکید بر اینکه برقی سازی خودروها برای محیط زیست بسیار مهم است، تصریح کرد: تغییرات اقلیمی که اکنون می‌بینیم ناشی از خرابکاری‌هایی است که انجام می‌دهیم.

وزیر صمت بیان کرد: خودروهای برقی دارای دو نسل امروز و فردا هستند؛ که برای باطری‌های لیتیومی و بازیابی آن‌ها درخودروهای برقی نسل امروز باید فکری کرد.

به نقل از ایسنا، علی آبادی گفت: تصمیم انقلابی گرفتیم و به زودی لیست خودروهای برقی را روی سایت قرار می‌دهیم. سال‌هاست که تعرفه واردات خودرو زیاد است اما حالا تعرفه واردات خودروهای برقی را یک درصد اعلام کردیم تا مردم بتوانند از خودروهای برقی استفاده کنند.

وی ادامه داد: همچنین در نظر داریم هر هفته از یک نمونه خودروی برقی رونمایی کنیم و باید بگویم که بی‌گدار به آب نمی‌زنیم، بلکه عالمانه وارد عمل شده و با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان دارای این فناوری فعالیت می‌کنیم.