کشف فرار مالیاتی ۲۱ میلیارد ریالی؛ متهم دستگیر شد
کشف فرار مالیاتی ۲۱ میلیارد ریالی؛ متهم دستگیر شد
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از دستگیری متهم فرار مالیاتی در محدوده خیابان انقلاب خبر داد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری امروز دوشنبه ۲۰ آذرماه ۱۴۰۲ از دستگیری فردی در تهران خبر داد که در یکی از استان‌های غربی اقدام به فرار مالیاتی کرده بود.

سرهنگ کارآگاه افشاری تصریح کرد: در پی اقدامات فنی و اطلاعاتی پیش دستانه در مبارزه با فرار مالیاتی و وصول نیابت قضایی صادره از بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۳ تهران  مبنی بر فرار مالیاتی اینکه فردی در شهرستان سنندج مشخص شد متهم با سوء استفاده از کارت بازرگانی افراد دیگر جهت واردات کالا مبالغ کلانی فرار مالیاتی کرده است که عوامل این پلیس مبادرت به شناسایی و دستگیری  فرد مذکور کردند.

وی با بیان اینکه با انجام اقدامات فنی و پلیسی مأموران پلیس موفق به دستگیری این فردی در محدوده خیابان انقلاب شدند گفت: متهم در بازجویی اعتراف کرد که مدتی است در زمینه استفاده از کارت بازرگانی افراد دیگر جهت واردات کالا در حد وسیع فعالیت داشته که موجبات فرار مالیاتی و تضییع حقوق عامه و دولت را به میزان ۲۱ میلیارد ریال فراهم کرده است.

سرهنگ افشاری با اعلام این که متهم و پرونده وی به مرجع قضائی معرفی شد از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه موارد مشابه با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.