کلاهبردار حرفه‌ای دستگیر شد
کلاهبردار حرفه‌ای دستگیر شد
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای در تهران خبر داد.

به گزارش خبربین آنلاین: سرهنگ «علی ولیپور گودرزی» رئیس پلیس آگاهی پایتخت، گفت: با وقوع کلاهبرداری‌های متعدد تحت عنوان پیش فروش آپارتمان، رسیدگی به موضوع پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، مرد جوانی با شگرد پیش فروش آپارتمان از افراد زیادی در مجموع به مبلغ ۱,۰۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده ولی خانه‌ای به آنها تحویل نداده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت و مخفیگاه متهم را در شمال تهران شناسایی کردند و پی بردند مرد جوان قصد دارد تا دوباره از شهروندان کلاهبرداری کند.

گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهم شدند و او را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند، افزود: متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با شگرد پیش فروش ساختمان به شهروندان اعتراف کرد.

این مقام انتظامی، افزود: تا کنون ۸ مال باخته با مراجعه به پلیس آگاهی متهم را شناسایی کردند و با تجمیع پرونده‌های مشابه شناسایی سایر مال باختگان در دستور کار قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان دیگر در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

منبع: مهر